logo

Yürü Mehmet arkanda Çubuk var

Yuru Mehmet arkanda Çubuk varÇubuk’ta Sivil Toplum Kuruluşları ve Belediye öncülüğünde Afrin’e düzenlenen Zeytin Dalı Harekatı kapsamında Mehmetçiğe destek yürüyüş ve programı yapıldı.

Yıldırım Beyazıt Kavşağından Mehter takımı eşliğinde başlayan yürüyüş, Atatürk parkı önüne kadar devam etti. Burada toplanan kalabalık, Afrin’de savaşan askerlere manevi destek vermek için bir araya geldi.

Destek programına, belediye başkanı Tuncay Acehan, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle çok sayıda vatandaş katıldı.

Ellerinde Türk bayraklarıyla önce yürüyüş yapan Çubuklular sık sık sloganlar atarak programa katılarak destek verdi.

Çubuk Muammer Kandemir İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi Elifsu Gümüşbaş, asker kıyafeti ile istiklal Marşının 10 kıtasını ezbere okuyarak vatandaşlar tarafından büyük ilgi gördü.

Programda konuşma yapan İHH İnsani Yardım Vakfı Çubuk Şube Başkanı Abdülhamit Ateş: “ Bizde Afrin’de çarpışan yiğit askerlerimiz için ne yapabiliriz diye düşündük. Bizde onlara buradan manevi dua ve desteklerimizi ileterek böyle bir program düzenledik. Bugün ülkemizin İHA ve SİHA’larıyla zalimin zulmüne dur diyoruz elhamdülillah. Bugün Zeytin Dalıyla dünyaya şunu diyoruz. Sizin oyununuz buraya kadar sizin oyununuz bozuldu buraya kadar. Uyuyan dev uyandı. Yürü Mehmet arkanda Çubuk var arkanda Türkiye var. Biz bu zalimlere karşı dik duran en güçlü ülkeyiz. Bu alçaklar bizim sesimizi 15 Temmuz da kısmaya çalıştılar, elhamdülillah başaramadılar” diye konuştu.

Diyanet-Sen Çubuk Şubesi Başkanı Osman Bostan ise Müslümanların tüm renkleriyle kardeş olduğunu dünyaya göstermek için yürüyüşe katıldıklarını belirterek, “Hiç kimse unutmasın ki millet olarak toprağımızda, ezanımızda, bayrağımızda gözü olan tüm terör örgütleri ve onların iplerini elinde tutanları bunlarla beraber tarihin çöp sepetine atacağız. Rabbim bu aziz milletimizi ve ordumuzu muhafaza ve muzaffer eylesin.” dedi.

Kuranı Kerim Tilaveti okunduğu program edilen dualarla son buldu.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+5 = ?