logo

Çubuk’ta seçimi kim alır?

Çubuk’ta seçimi kim alır?

31 Mart Mahalli İdareler Seçimlerine sayılı gün kala Çubuk’tan gelen anket sonucu sözüm ona tüm dengeleri değiştirmiş.

Cumhur İttifakı Çubuk Belediye Başkan Adayı Baki Demirbaş ile Yeniden Refah Partisi Adayı Mustafa Erdoğan arasındaki rekabet kızışmış. Halkın Seçimi Araştırma Şirketi, tarafından 24 bin kişi ile Bilgisayar Destekli Sesli Telefon Anketi (ACTI) yöntemiyle geniş kapsamlı bir anket yapılmış, 24 bin kişi ile yapılan ankete göre, Yeniden Refah Partisi Çubuk Belediye Başkan Adayı Mustafa Erdoğan yüzde 35 ile ilk sırada yer almış. Cumhur İttifakı AK Parti Çubuk Belediye Başkan Adayı Baki Demirbaş ise yüzde 33 ile ikinci sırada çıkarken; CHP Adayı Can Kaderoğlu da yüzde 17 ile üçüncü sırada yer almış. Algı işini birileri birilerinden öğrenmiş olacak ki burada uygulamayı denemiş. Denemiş denemesine de bu maya burada Çubuk’ta tutmayacağını ya görmemişler ya da görmek istememişler.

Çünkü Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş belediye hizmetlerinde yakaladığı başarıyı bir üst düzeye çıkarmak için partisi tarafından tekrar aday gösterilen ilçe siyasetinde ki  tek başkan. Belediye hizmetlerindeki başarısını dünyaca meşhur Çubuk turşusu gastronomi alanına taşıyarak bölgeye ekonomik katkıyı, istihdamı ve üretim artırdı. Üniversite ile iyi ilişkiler kurarak bölgenin kalkınmasına destek verdi. Halkın arasında, ona ilgi ve alaka var. Bu işin hizmet yönü. Bir de seçimlerin matematiksel yönü var ki bunu kimse inkar edemez. Çünkü bu Cumhurbaşkanlığı seçiminin son sandık sonuçları.

Bakın Çubuk’ta nasıl sonuçlar çıkmış;  Ak Parti % 51.55, MHP %13.69, CHP % 12.12, İYİ Parti % 9.71 ve YRP % 4.20 Bu veriler bir kez daha söyleyeyim sandıktan çıkan halkın iradesini yansıtıyor. Kimse halkın sandıktan çıkan iradesine gem vuramaz. Yani Cumhur ittifakının oylarının toplamının % 65.14 olduğu bir yerde nasıl oluyor da Çubuk Belediye Başkanı Baki Demirbaş’ın oyu anketlerde % 33 çıkıyor? Yine seçimde Yeniden Refah Partisi’nin oyunun % 4.20 olduğu ilçede Belediye Başkanı Adayı Mustafa Erdoğan % 35 çıkıyor? Bunu biri izah etse de bizde bilsek. Plan yapanlara tavsiyem buradan size ekmek çıkmaz! Başkan Baki Demirbaş Çubuk’ta 31 Martta ki seçimde iyi bir oy ile ilçede tekrar ikinci kez seçilen ilk Belediye Başkanı olur. Saygılarımla

Haber Yorum: Aydın Tufan

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?