logo

Hakkari Şemdinli’de Çatışma: 5 Şehit, 1 Yaralı

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada 5 asker şehit olurken, 4 terörist etkisiz hale getirildi.

Şemdinli ilçesi Silo Yaylası mevkiinde, güvenlik güçleriyle teröristler arasında çatışma çıktı.

Çatışmada, 5 asker şehit oldu, 1 asker yaralandı.

Kaçan teröristleri yakalamak için bölgede hava destekli geniş çaplı bir operasyon başlatıldı.

Yapılan operasyonda 4 terörist etkisiz hale getirildi, 1 terörist yaralandı.

Şehitlerin İsimleri Belli Oldu

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde çıkan çatışmada şehit olan 5 askerden 4’ünün ismi belli oldu.

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinin Ortaklar ile Aktütün köyü arasında bulunan Sılo yaylası (Gepişti) kırsalında askerler ile Pkk’lılar arasında çatışma çıktı. Olayda şehit olan 5 askerden dördünün kimlikleri belirlendi. Şehit olan askerlerin kimlikleri şöyle; Üsteğmen Gökhan Korkut, uzman çavuşlar Mehmet Bostancı, Bekir Çavuş, Bilal Akgün.

Şemdinli’de sınıra yakın noktada bulunan Süngütepe üs bölgesine Pkk terör örgütü mensupları tarafından birkaç noktadan baskın gerçekleştirildiği öğrenildi. Roketler ve uzun namlulu silahlarla yapılan saldırıya, Süngütepe’de bulunan askerler karşılık verirken, yardım istendi.

Baskına uğrayan üs bölgesine yardıma giden Yüksekova Komando Birliği’nden bir tim, helikopterle güvenli bir noktaya indikten sonra teröristlerin arkasını sarmak üzere harekete geçti. Bir süre arazide ilerleyip teröristlere yaklaşan tim, örgüt mensupların kurdukları pusuya düştü.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+1 = ?