logo

Çubuk AB Projeleri Çalıştayında Yer AldıÇubuk AB Projeleri Çalıştayında Yer Aldı

Ankara Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Şube Müdürlüğü tarafından düzenlenen “AB Projeleri İyi Uygulama Örnekleri Gününde” Ankara’nın bütün ilçelerinden uluslar arası projelerden sorumlu birer öğretmen katıldı.

Bu çalıştay da Avrupa birliği tarafından desteklenen, şu anda yürütülmekte ya da tamamlanmış olan, uygulama aşamasını başarıyla gerçekleştirmiş ya da gerçekleştirmekte olan projelerin sunumu gerçekleştirildi.

Çubuk ilçesinden AR-GE koordinatörü Uluslararası projeler sorumlusu Taner Aşçı Çubuk Hayri Aslan Kız Teknik ve Endüstri Meslek Lisesinin de ortakları arasında bulunduğu  “Meslekî Eğitim Sektöründe Girişimcilik İklimi Geliştirme Projesi” nin tanıtımını yaptı. 10 dakikalık sunum yapan Uluslararası projeler sorumlusu Taner Aşçı; “Proje kapsamında gerçekleştirilen faaliyetlerle Mesleki eğitim almakta olan kız öğrencilerimizin girişimcilik özelliklerinin gelişmesine büyük katkı sağlandığını, Sıfırdan şirket kuran ve bunu yöneten öğrencilerimiz sorumluluk bilinciyle hareket ederek üretken kapasitelerini ön plana çıkarmalarında etkin olduğunu” belirtti.

Ankara’nın her ilçesinden gelen ve kendi projelerini sunan katılımcılar toplantıyı, projelerin çeşitlenmesi ve çoğalması açısından faydalı bulduklarını dile getirip Çalıştayın sonunda değerlendirme anketi yapıldı..

Anket sonucunda katılımcı 25 ilçe arasından Çubuk ilçesi en iyi sunum, uygulanabilirlilik, yaygınlaştırılabilirlik gibi birçok kategoride önemli dereceler almıştır. Yapılan sunum ise en iyi sunumlar arasında yer aldı.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?