logo

Zabıtadan Görüntü Kirliliğine Denetim

Zabıtadan Görüntü Kirliliğine Denetim

Çubuk Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, kaldırım üzerinde gelişigüzel bırakılarak hem yayalara engel olan hem de görüntü kirliliğine neden olan tabela ve reklam panolarına karşı denetimler gerçekleştirdi.

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, esnafı kaldırım işgali konusunda uyarırken kaldırımda ve kavşaklarda gelişigüzel bulunan tabela, branda ve reklam panolarını kaldırdı.

İlk etapta Ankara Bulvarı’nda bulunan çevre kirliliği başta olmak üzere yaya ve sürücünün görüşünü engelleyen, güvenliğini tehlikeye atan tabela ve reklam panolarının kaldırılmaya başladığını söyleyen Zabıta Müdürü Ahmet Karakuş, bu konuda kimseye taviz vermeyeceklerini belirtti.

Zabıta Müdürü Ahmet Karakuş; “Bazı esnafımız kaldırımlar üzerine reklamlarını yaptırmak için özel hazırlattıkları dubaları ve reklam tabelalarını koyarak hem kaldırımları işgal ediyorlar hem de görüntünün bozulmasına neden oluyor. Özellikle de kavşaklarda gelişigüzel konulan tabelalar sürücünün görüşünü de engelliyor. Yayalarımızın kaldırımlarda rahatlıkla hareket edebilmelerini engelleyen ve sürücünün görüşünü engelleyen her türlü girişim, tarafımızca engellenmektedir. Esnafımızı kaldırım işgali ve kaldırım üzerlerine gelişigüzel tabela ya da park dubaları bırakmamaları konusunda uyardık. Bu uyarılarımıza uyulmaması durumunda Kabahatler Kanunu çerçevesinde cezai işlem uygulamak zorunda kalacağız. Amacımız ceza kesmek değil, halkımızın rahatını ve huzurunu sağlamaktır. Bu konuda esnafımız da üzerine düşeni yapmalıdır” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ

2+1 = ?