logo

Zabıtadan Fırınlara Operasyon

Zabıtadan Fırınlara Operasyon

Çubuk ilçesinde fırınlar denetlendi.

Çubuk Belediyesi Zabıta ve Sağlık Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimlerde fırıncılardan pidenin gramajına dikkat etmeleri istendi.

Fırınların çoğunun hijyenik koşullarda üretim yaptığını belirleyen ekipler, hijyene dikkat etmeyen işletmeciler hakkında tutanak tuttu.

Ekipler, ramazan pidesi yapımında kullanılan, üzerinde etiketi ve son kullanma tarihi bulunmayan 2 bin 800 yumurtaya el koyarak imha etti.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, denetimlerin devam edeceğini, denetimler sayesinde iş yerlerinin daha düzenli çalıştığını söyledi.

Gıda üretilen iş yerlerine yönelik seminer ve eğitim çalışmalarının meyvelerini vermeye başladığını belirten Özden, şunları söyledi: “Vatandaşlarımızın menfaatlerini ve sağlığını ön planda tutmak için ekiplerimiz çalışıyor. İş yeri denetimlerimizi yalnızca ramazan ayında değil yıl içerisinde belirli aralıklarla yapıyoruz. Ramazan ayı ve yaz sıcakları nedeniyle iş yeri denetimlerimizi biraz daha sıklaştırdık. İş yerlerini denetlerken hiçbir esnafımızın cezalı duruma düşmesini istemiyoruz. Ancak vatandaşların da rahat ve güvenli alışveriş hakkına uyulmasını istiyoruz. Esnafımız denetimlere alıştı, genel olarak hijyen kurallarına uyma konusunda titiz davranıyor. Bu da bizi memnun ediyor. Çünkü halkımızın sağlığı bizim için önem taşıyor.”

Başkan Özden, vatandaşlardan tükettikleri gıdaların tazeliğine ve hijyenine dikkat etmelerini, eksiklikleri 153 Alo Zabıta hattına bildirmelerini istedi.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+9 = ?