logo

Zabıta 24 Saat Görevde

Çubuk’ta Zabıta Müdürlüğünde yapılan yeni düzenlemeyle, zabıta ekipleri 7 gün 24 saat görev başında olacak.

İlçe Zabıta Müdürlüğünde yapılan yeni düzenleme ile ilgili bilgi veren Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, halkın sağlığı ve huzurunun öncelikleri olduğunu belirtti. Vatandaşın nezih ve sağlıklı koşullarda hizmet almalarını ve huzurlu bir şekilde yaşamalarını istediklerini söyleyen Başkan Özden, olaylara hızlı ve anında müdahale edebilmek için zabıtanın 7 gün 24 saat görev başında olacağını kaydetti.

Başkan Özden, Zabıta Müdürlüğünün 1 müdür, 5 grup amiri, 15 zabıta personeli, 3 trafik zabıtası, 1 ölçü ayar memuru ve 1 ruhsat ve küşat personeli  ile ilçede hizmet verdiğini ifade ederek,’’Zabıta personelimize birçok konuda eğitim başlattık. Artık ekiplerimiz olaylara hızlı ve etkin bir şekilde müdahale edebiliyor. Hazır kıta ekiplerimiz ile de 7/24 devriye gezerek, ilçemizde gece de aktif denetimlerimizin sürmesini sağladık. Ekiplerimiz, günün 24 saati şikayetleri değerlendiriyor ve denetimlerini yapıyor. Bu düzenleme, vatandaşlarımız ve esnaflarımız tarafından da olumlu karşılandı. Halkımızın nezih ve sağlıklı koşullarda hizmet alması ve huzurlu bir Çubuk’ta yaşamaları için çalışıyoruz’’ diye konuştu.

Öncelikle Zabıta personelinin eğitimden geçtiğini ve aldıkları bilgileri ile esnafı bilgilendirici ve uyarıcı denetimler yaptıklarını anlatan Başkan Özden, ekiplerin kurallara aykırı hareket edenlere de gerekli cezai uygulamada bulunduğunu kaydetti. Vatandaşların pazaryerlerinde ve marketlerde gönül rahatlığıyla alışverişlerini yapabileceklerine dikkati çeken Başkan Özden, ’’Halkımı huzursuz edecek ortamlara ve kişilere müsaade etmeyeceğiz. Fırından lokantaya, kasaptan markete kadar birçok noktada sıkı denetim yapılıyor. Halkın sağlığını doğrudan ilgilendiren gıda sektörü başta olmak üzere, farklı meslek gruplarında da zabıta denetimleri hızlı bir şekilde sürüyor. Ayrıca, vatandaşlarımızın şikayetleri de titizlikle değerlendiriliyor. Vatandaşlarımız her türlü şikayetlerini 153 Alo Zabıtaya 24 saat ilete bilirler ’’şeklinde konuştu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?