logo

Yürü Be Çubuk

Yürü Be Çubuk

Çubuk Belediye Başkanı Dr. Tuncay Acehan, Yeşil Çubuk Parkına yapılan yürüyüş yolunda sabah sporu yaparken, vatandaşları da spor yapmak için yürüyüş yoluna davet etti.

Çubuk Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından Yeşil Çubuk Parkı içerine yapılan sentetik çimle kaplı yürüyüş yolunu inceleyen ve vatandaşlarla birlikte sabah sporu yapan Başkan Acehan, ilçede herkesin sağlıklı yaşam için sabahları yürüyüş yapmalarını istedi.

Spor yapmak isteyen herkese her türlü imkanı sağlamaya hazır olduklarını ifade eden Başkan Acehan, “Sağlık yoksa hayatta hiçbir şeyin önemi yok. Sağlıklı bir yaşamın yolu ise düzenli yapılan spordan geçiyor.  Vatandaşlarımız spor yapmak istesin, bizde onların spor yapmaları için yeni olanaklar sunalım. İlçemizde yaşayan herkes spor yapsın istiyoruz. Çocuklarımızda haftada en az üç gün mutlaka spor yapsın. Yapılacak spor sayesinde daha zinde bir vücuda sahip olunacaktır” ifadelerini kullandı.

Yürüyüş yollarının sentetik çim ile kaplanarak, bu alanların toz ve çamurdan korunmasının sağlandığını kaydeden Başkan Acehan, “Osmanlı Parkı’na yapılan 640 metrelik yürüyüş yolunun ardından Yeşil Çubuk Parkı’nda da yeni yürüyüş yolu yaptık. Yeni yapılan yürüyüş yollarımız, güneş ışınlarına, renk solmasına ve aşınmaya dayanıklı sentetik çim ile kaplandı. Yürüyüş yollarımızın sentetik çim ile kaplanmasıyla, bu alanların toz ve çamurdan arınmış, daha estetik ve temiz bir görünüm kazanması sağlandı. Bu sayede spor yapan hemşerilerimiz toz ve çamurdan rahatsız olmadan sporlarını yapabilecekler” dedi.

#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?