logo

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Çubuk’a Yakışır

Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Çubuk’a Yakışır

Çubuk, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi için birlik oldu bir araya geldi.

          Çubuk Belediyesi Toplantı Salonunda, yaklaşık 30 kişiden oluşan aralarında Kent Konseyi Başkanı, ilçede temsilciliği olan siyasi parti ilçe başkanları, sivil toplum kuruluşları, iş adamları, meslek odaları temsilcileri ve akademisyenlerinde olduğu “Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin”  Çubuk’ta kurulmasına ilişkin bir araya gelen heyet toplantının sonunda aldıkları kararları kamuoyuna deklere etti.

  Kamuoyuna deklere edilen ve oy birliği ile alınan kararlar şunlar;   

 1- 60. Cumhuriyet Hükümeti’nin yedi ilimizde Kamu Üniversitesi kurma çalışmalarında Ankara’da kurulacak olan Yıldırım Beyazıt Üniversitesinin Çubuk’ta kurulacak olmasının duyulması Çubuk halkı tarafından büyük heyecan ve memnuniyetle karşılanmıştır. Çünkü Ankara Savaşı’nın geçtiği Çubuk Ovası’nın Yıldırım Beyazıt ismi ile özleştiği bu vesile ile tarihe sahip çıkılarak geleceğe taşınması da sağlanmış olacaktır.

 2- Çubuk’un bugün Türkiye’nin 21 ilini aşan ve giderek artan nüfusu ve anakent ilçe olmasının yanı sıra Üniversite için gerekli olan 1800 dönümlük arazisi, yeterli ve kapasiteli binaları,  yurt, sosyal tesis ve kültürel alt yapısı ile de üniversite için hazır durumda olduğu kaçınılmaz bir gerçektir.

 3- Ulaşımın kolay olmasının yanı sıra uluslar arası Esenboğa Hava Alanı’nın Çubuk İlçesi sınırları içerisinde olması önemli bir etkendir.

         4-  Öte yandan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi’nin yıllardan beri Çubuk halkının özlemini duyduğu, ilçemizin sosyoekonomik ve kültürel yapısına da büyük katkı sağlayacağı bir gerçektir.  

 Üniversite’nin kurulması konusunda başta Çubuk halkı olmak üzere, ilçemizde kurulu bulunan tüm siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları, iş adamları, meslek odaları temsilcileri ve akademisyenlerin gerekli olan maddî ve manevî desteği vermeye hazır olduğunu tüm kamuoyuna duyururuz.

  Saygılarımızla

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+4 = ?