logo

Yıldırım Beyazıt Giriş Kapısı Yapılacak

Yıldırım Beyazıt Giriş Kapısı Yapılacak

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Başkent’in dört bir tarafındaki ilçelere müjdeli haberler verdi.

Başkan Gökçek’e Ankara’nın değişik ilçelerinde faaliyet gösteren federasyon ve derneklerin heyetler halinde gerçekleştirdiği ziyaretler sürüyor. Ziyaretçilerine ilçelerde Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan ve yapılacak olan çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulunan Başkan Gökçek, sorunları dinleyip talepleri de alıyor. Başkan Gökçek’i makamında ziyaret eden Kalecikliler, Akyurt, Nallıhan, Çubuk, Elmadağ, Bala ve Şereflikoçhisar-Evren Federasyonları ile Bala Abazlı Derneği başkan ve üyeleri, çalışmaları nedeniyle Başkan Gökçek’e teşekkür ederek, bölgeleri ile ilgili görüş, öneri, istek ve taleplerini dile getirdiler. Başkan Gökçek’i ilk olarak Kalecikliler Federasyonu ziyaret etti. Ziyarete katılan Kalecikliler adına konuşan Federasyon Başkanı Ali Osman Arslan, Başkan Gökçek’e şimdiye kadar Kalecik’e yapılan hizmetler nedeniyle teşekkür etti. Kalecik derneklerinin üyeleri de mücavir alanda yer alan bazı sorunlarla ilgili Başkan Gökçek’ten yardım istediler.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in ikinci ziyaretçileri ise aralarında çok sayıda işadamının da bulunduğu Akyurt Federasyonu heyeti oldu. Akyurt Belediye Başkanı Gültekin Ayantaş’ın da eşlik ettiği heyet, Başkan Gökçek’e Akyurt’a yaptığı hizmetler nedeniyle teşekkür etti.

Başkan Gökçek, istihdama olan katkılarını gündeme getirdi ve 20 yılda organize sanayi bölgelerine sağladıkları altyapı destekleriyle 500 bin civarında kişinin iş sahibi olması imkanını temin ettiklerini kaydetti. Sadece İvedik Organize Sanayi Bölgesi’nde 108 bin kişilik istihdam sağlandığına dikkat çeken Başkan Gökçek, BELTEK kurslarından 110 bin kişinin mezun olduğunu söyledi.

Akyurt’taki sanayi kuruluşlarının sahibi işadamları ise, ziyarette Başkan Gökçek’e Kuzey Ankara girişi ve protokol yolu hizmetleri nedeniyle teşekkür ettiler. Akyurtlular, Gökçek’e bir de plaket takdim etti.

Başkan Gökçek’i ziyaret eden çok sayıda Ankaralı tarafından kurulan dernek oluşumlarından biri de Çubuk Dernekler Federasyonu ÇUDEF oldu. Çubuk Yolu’na Ankara’ya giriş kapısı yaptıklarını söyleyen Gökçek, “Henüz adını koymadık ama Yıldırım Beyazıt’ın adının verilmesi düşünülüyor, Ankara’nın beş girişine de farklı özelliklerde giriş kapısı yapıyoruz” dedi. Ekranda izledikleri kapıyı beğenen Çubuklular, Yıldırım Beyazıt isminde birleştiler.

Federasyon üyeleri, Başkan Gökçek’e çeşitli konularla ilgili talep ve görüşlerini belirterek, bazı köylerdeki su sorunu ile ilgili yardım istediler. Bunun üzerine Başkan Gökçek, ASKİ Genel Müdürü İrfan Kaya’yı telefonla arayarak sorunların giderilmesi konusunda gerekli çalışmaların yapılmasını istedi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?
#

Yıldırım Beyazıt Giriş Kapısı Yapılacak” için 1 yorum

  1. ekselans06 : diyor ki:

    adamın bırı trılyonluk bınayı rektorluk adına tahsıs ettı binaya bir suru masraf ettı tabela aastı bına atıl curumeye bırakıldı.
    memleketin 1 kurusunu boş yere harcayandan davacıyım arkadaş nezdinizde . adam gibi çalışşınlar işlerini doğru yapsınlar yapılanı korusunlar yeter ya. AKİME sayısı mail attım kale alan olmadı ama tekrar dıyorum memleketın basarısını golgeledıler bu yerel yonetımler. hiç bir teknik akademik altyapı yok parayı su gıbı harcadılar. tasarruftan bahseder oldular. AK olmaz ise kara olur. ne guzel gidiyorduk işte memleket sahlanmıştı.

    0