logo

Yerel Basından Meslektaşına Destek

Yerel Basından Meslektaşına Destek

Çubuk’ta Ak Parti’den Belediye Meclis üyesi olan ve 30 Mart yerel seçimlerde aday gösterilmeyen İsmail Özdemir, bağımsız belediye meclis üyesi oldu.

İsmail Özdemir’e destek ise medya mensubu arkadaşlarından geldi. Haber Çubuk sitesi ve Yeni Haber Gazetesi sahibi Refik Bayram ile Çubuk Sesi Haber web sitesi sahibi Selahattin Keser, arkadaşları İsmail Özdemir’in sanayi esnafı gezisine katıldılar. AA Muhabiri Hüseyin Yiğiner, Özdemir ile röportaj yaptılar.

Aynı zamanda Çubuk İmam Hatip Lisesi Mezunları Dernek Başkanı İsmail Özdemir, yaptığı açıklamada Çubuk bağımsız belediye meclis üyeliğine adaylığını açıkladı.

Belediyesi Meclis üyeliğine bağımsız aday olabilmek için Çubuk İlçe Seçim Kurulu’na resmi başvurusunu yaptığını söyleyen Özdemir, belediye meclis üyeliği oy pusulasında bağımsız belediye meclis üyesi adayı olarak listenin en sonunda yer alacağını belirtti.

30 Mart yerel seçimleri için Ak Parti İlçe Teşkilatı’na Belediye Meclis Üyesi adaylığı için müracaat ettiğini ve yıllardır belediyecilik tecrübesi olmasına rağmen sıralamada dikkate alınmadığını vurgulayan Özdemir şunları söyledi: “Mevcut aday beni listeye almamış olması, açıkçası beni bir tepki olarak bağımsız adaylığa itti. Seçilirsem belediye meclisinde dün olduğu gibi bundan sonra da Çubuk halkının çıkarlarını koruyacağım. Bağımsız belediye meclis üyeliği hakkında halkın pek bir bilgisi yok, ama Çubuk’ta yaklaşık 30 yıl önce bir meclis üyemiz burada başarılı olmuş. Hatta bayağı bir oy oranı ile bağımsız belediye meclisi üyesi olmayı başarmış. Nasip olursa bizde 2014 seçimlerinde yüzde 10 barajını aşarak, yaklaşık 4 bin 600 oy gibi oy oranını alarak mevcut yeni mecliste yerimizi almak istiyoruz. İnşallah hedefimiz bu, bu doğrultuda esnaflarla istişare ediyoruz, desteklerini istiyoruz. Mevcut siyasi partilerin listelerini yetersiz gören seçmenlerin oylarına talibim. Meclis toplantılarında doğru ya doğru, yanlışa yanlış diyecek bağımsız ve tarafsız bir üyenin olması gerektiğini düşündüğüm için böyle bir karar aldım. Hayırlı olur inşallah” diye konuştu.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?