logo

Yeni Temizlik Arabası ile Hızlı Temizlik

Yeni Temizlik Arabası ile Hızlı Temizlik

Çevre temizliği konusunda çalışmalarını sürdüren Çubuk Belediyesi, araç filosuna 7 adet sıkıştırmalı çöp kamyonu ekledi.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, yaptığı açıklamada, daha önce temizlik işlerinin ihale yoluyla bir firmaya verildiğini belirterek, yapılan çalışma ile kendi araçlarını aldıklarını, bundan sonra sadece personel konusunda ihale yapılacağını söyledi.

İlçe temizliğinin kendisi için çok önemli olduğunu vurgulayan Özden,

“İlçenin 35 mahallesinin de pırıl pırıl olması için var gücümüz ile çalışıyoruz. Milletimizden aldığımız bu gücü, belediyemizin kaynaklarını tasarruflu kullanarak yine milletimize hizmet olarak sunuyoruz. İlçemizin bugünü geçmiş senelerle kıyaslandığında, yaptığımız yatırımlar, yaşanan değişim ve dönüşümler ortaya çıkacaktır. Çubuk Belediyesi olarak her geçen gün kendimizi tazeliyor, heyecanımızı yeniliyor ve tecrübemize tecrübe katıyoruz” dedi.

Projeyi temiz ve güzel olan Çubuk’un temizlik kalitesini daha da artırmak ve kaynaklardan biraz daha tasarruf etmek için başlattıklarını anlatan Özden, “Daha önce hem araç hem de personel için ihaleye çıkıyorduk. Bu yıl yapılan ihalede sadece personel alımı yapıldı. Temizlik işlerinde kullanılan araçlar belediyemiz tarafından satın alındı. Böylece 36 ayın sonunda araçlar belediyemize kar olarak kalacak” diye konuştu.

Özden, belediyenin temizlik filosunda 11 adet sıkıştırmalı çöp kamyonu olduğunu, 75 personel ile hizmet verildiğini bildirerek, şunları kaydetti:

“Rutin temizlik işlerimiz, çöp toplanmasından sokakların süpürülmesine kadar aksamadan, sorunsuz ve sağlıklı bir şekilde büyük fedakarlıklarla yürütülmektedir. Vatandaşlarımıza desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Araçlarımızın hayırlı olmasını temenni ediyorum. İşçisinden şoförüne, kontrolöründen müdürüne kadar tüm temizlik işleri personelimize özverili çalışmalarından dolayı teşekkür ediyorum”dedi.

#

SENDE YORUM YAZ

8+9 = ?