logo

Yeni Kız Öğrenci Pansiyonu Hizmette

Çubuk’ta Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencilerine hizmet verecek 35 kişilik kız öğrenci pansiyonu hizmete girdi.

Belediye Başkanı Lokman Özden ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, daha önce Sağlık Gurup Başkanlığı hizmet binası olarak kullanılan ve uzun zamandır atıl vaziyette duran, Ankara Bulvarı’nda yer alan 2 blok tan oluşan binada incelemelerde bulundu.

Pansiyonda her katta oturma, çalışma ve etüt odaları, televizyon izleme ve dinlenme bölümü, çamaşır yıkama ve ütü odası ve bilgisayar odaları bulunuyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, uzun zamandır atıl vaziyette duran binaların İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edilmesiyle onarıldığını belirterek, ilçenin böylelikle kız öğrencilerin gönül rahatlığıyla kalabileceği güzel bir pansiyona daha kavuştuğunu söyledi.

Milli Eğitim Bakanlığınca onarımı yapılan pansiyonun beş Yıldızlı otel konforunda ve rahatlığında olduğunu ifade eden Toprak, Çubuk Sağlık Meslek Lisesi Müdürü Emine Ayla Çiftçi’ye ve ekibine çabalarından dolayı teşekkür etti.

İlçenin sürekli yenliklerle tanıştığını ve büyüdüğünü söyleyen Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ise pansiyonun geleceğin teminatı olan çocuklara ve eğitime verilen önemin bir göstergesi olduğunu söyledi.

Pansiyon ve öğrenciler hakkında okul müdürü Ayla Çiftçi’den bilgi alan Özden ve beraberindekiler, daha sonra okulda öğretmenlerle bir süre sohbet ederek ilçedeki çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

4+6 = ?