logo

Yemek Yarışmasında Birinci Çubuk

Ankara İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından organize edilen yöresel yemek yarışmasında Çubuk Baklavası birinciliği, Tutmaç çorbaları da ikinciliği ve üçüncülüğü paylaştı.

 Ankara Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından Turizm Haftası kapsamında yöresel yemek yarışması düzenlendi. Ankara’nın 25 ilçesinde hanımlar yöresel yemekleriyle çorba, hamur işi, zeytinyağlılar, et yemekleri ve tatlı olmak üzere 5 ayrı kategoride yarıştı.

 Hilton Otelde yapılan yemek yarışmasına Kültür ve Turizm İl Müdürü Doğan Acar ile birlikte çok sayıda davetli katıldı. Yüzün üzerinde yemeğin jürinin beğenisine sunulduğu yarışma sonucunda Doğan Acar, yarışmaya katılan bütün katılanlara katılım belgesi vererek  tek tek tebrik etti. Ayrıca bu cesaretlerinden dolayı katılanları kutlayan Acar, kadınlara ayrıca yöresel yemek geleneğini yaşatmalarından dolayı da ayrıca teşekkür etti.

 Yarışmanın sonucu hakkında bilgi veren Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ilçelerinden katılan 8 yöresel yemek çeşidinden kendi kategorilerinde üçünün dereceye girdiğini açıkladı. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü destekleri ile yarışmaya giren tüm hanımları tebrik eden Başkan Özden, ’’ilçemiz en güzel şekilde tanıtmak için yarışmaya katılan tüm hanımlarımıza ilçemiz adına teşekkür ederim. Yarışmaya katılmak başlı başına bir başarıdır. İlçemizin zengin mutfağını katılımcılara ve kamuoyuna hatırlatarak, damaklarda olduğu kadar zihinlerde de yer almasını sağladılar. Ayrıca ilçemizin en güzel tatlılarından Çubuk Baklavası ile yarışmaya katılan Rukiye Aktaş, kendi kategorisinde birinci olurken, Tutmaç çorbaları ile katılan Lütfiye Demir ikinci ve Züleyha Önal’da üçüncü olmuştur’’dedi

 Baklavasının ünlü olduğunu iddia eden birçok ilçeyi geride bırakan Çubuk Baklavası ile birinci olan Rukiye Aktaş, başarısının ilçenin başarısı olduğunu söyleyerek, “İsmim okunduğu anda dünyalar benim oldu. Bu kadar hiç mutlu olmamıştım. Bize her konuda destek olan başta Belediye Başkanımız Lokman Özden’e ve Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Aysel Neşeli’ye çok teşekkür ederim’’dedi.

 Yarışmada dereciye girenlere çeşitli hediyelerde verildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?