logo

YBÜ Ulaşımı Kolaylaştıracak

YBÜ Ulaşımı Kolaylaştıracak

Çubuk’un Esenboğa Mahallesinde ilk defa eğitim – öğretim hizmetlerine başlayacak olan Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Merkez Külliyesi ile Ankara arasındaki ulaşım hizmetlerinin kolaylaştırılması maksadıyla yeni bir planlama yaptı.

Buna göre yol güzergahı ve planlaması şu şekilde:

  • Esenboğa Dumlupınar Mahallesinde bulunan otobüslerin durağı (Otobüs Toplantı Noktası) Külliye içine çekilmiştir.
  • Günlük otobüs seferleri öğrenci – personel sayısı ve mesai uygulaması dikkate alınarak sayıca artırılmış ve süreleri sıklaştırılmıştır.
  • Öğretim öğrencileri ile çalışma salonlarında ders çalışacak öğrencileri mağdur etmemek için Üniversitemiz bünyesindeki resmi hizmet araçları mesaiden sonraki saatlerde külliyemiz ile Ülker kavşağı ve Pursaklar arasında ring seferleri yapacaklardır. Bunların dışında Akyurt, Sirkeli, Melikşah, Pursaklar otobüsüne binmek durumunda kalanlar protokol yolu üzerinde Ülker Kavşağı ve Pursaklar ring noktalarında dilerlerse külliyemiz otobüslerine aktarma yapabilirler.
  • Ankara Merkezden külliyemize 486 numaralı Dumlupınar ve 487 numaralı Çubuk Özel Halk otobüslerinin bir kısmı hizmet verecektir.
  • Yine ulaşımın kolaylaştırılması açısından Çubuk Belediyesince Çubuk Merkez ile Külliyemiz arasında kısa mavi dolmuşların hizmet vermesi ve mevcut beyaz özel halk otobüslerinin de (487 Nolu) külliyemize giriş – çıkış yapacak şekilde hizmetleri planlanmıştır.

Yine bunların dışında; mevcut ulaşım planlamasının yeterli olacağı değerlendirilmekle beraber arzu eden personel ve öğrencilerimiz ücreti mukabilinde ücretli servis hizmetlerinden istifade edebilirler.

#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?