logo

Yaralı Teğmene Çubuk’tan Ziyaret

Yaralı Teğmene Çubuk’tan Ziyaret

Ankara’nın Keçiören ilçesinde Güneydoğu Gazisi Piyade Komando Teğmen Yusuf Aydos’a dernekten ziyaret.

Piyade Komando Teğmen Yusuf Aydos, Çubuk’un Kızılöz mahallesinden Polis memuru Satılmış Aydos’un oğlu.

Sarıkamış 57. Komando Taburunda görev yaparken,  Mardin Nusaybin’e geçici olarak görevlendirilen Aydos, Mardin Nusaybin’de bölücü terör örgütü PKK’ya karşı yürütülen operasyonlarda, PKK’lı teröristler tarafından 02.06.2016 perşembe günü yola tuzaklanan el yapımı bombanın uzaktan patlatılması sonucunda Aydos, vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Gaziye ilk müdahalesi Nusaybin’de yapıldıktan sonra, Gülhane Askeri Hastanesi GATA’da tedavisine devam edildi.

Hastaneden taburcu olup, tedavisi evinde devam eden gaziyi dernek yönetimi Keçiören’deki evine uğrayarak geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Dernek Başkanı Zeki Avan ziyaret yapmış olduğu konuşmasında: “Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve milletimizin huzuru için, bölücü terör örgütü P PKK’ya karşı yürütülen operasyonlarda yaralanıp, gazilik unvanı kavuşan gazimiz Yusuf Aydos’a acil şifalar diliyor, geçmiş olsun dileklerimizi temenni ediyoruz. Şu an ülkemizin çeşitli bölgelerinde operasyonlara katılan tüm güvenlik güçlerimize başarı olması içinde dua ediyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun. Bu vesile bir daha şehitlerimizi rahmet ve minnet anıyoruz. Gazilerimize şükranlarımızı belirtiyoruz.  Şu an tedavi gören tüm gazilerimize de Cenabı Allah acil şifalar versin” dedi.

Ziyaretten hoşnut kalan Güneydoğu Gazisi Yusuf Aydos: “Derneğin bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Bu cennet vatanıma bedenim değil, canım feda olsun” dedi.

Ziyaretin asına, Çubuk’lu Güneydoğu Gazisi Piyade Teğmen Yusuf Aydos’a, Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan tarafından, Kuranı Kerim Meali ve Türk Bayrağı hediye edildi.

#

SENDE YORUM YAZ

6+8 = ?