logo

Yarali Askere Çubuk tan Ziyaret

Yarali Askere Çubuk tan Ziyaret

Çubuk İlçesi Yukarı Çavundur Mahallesi nüfusuna kayıtlı ve İlçemiz Barbaros Mahallesinde ikamet eden Piyade Uzman Çavuş Sefa Sönmez, Şırnak Uludere Bağlıca Sarı ziyaret Üst Bölgesinden,  geçici olarak Şırnak Uludere Andaç Kına Karakoluna gönderilmişti.

Görevli gitmiş olduğu karakola,  bölücü terör örgütü PKK’lı teröristler tarafından,  silah ve el bombaları ile saldırı düzenlemişler.  Yapılan saldırı da ve saldırı sonrası çıkan çatışma da gazimiz vücudunun çeşitli yerlerinden yaralandı. Gazimizin tedavisi Şırnak Askeri Hastanesinde yapılmıştır. Tedavisi evinde devam etmektedir. Gazimizin şu an sağlığı çok iyidir.  Kendisini soranlara çok selamı var.
Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, Şehit babası Ahmet Şahin Şehit babası Ramazan Gergin ve Şehit Kardeşi Yusuf Şahin ile birlikte, Güneydoğu Gazimiz Piyade Uzman Çavuş Sefa Sönmez evinde ziyaret edildi. Gazimize ve yakınlarına geçmiş olsun,  dilek ve temennisinde bulundular.
Dernek Başkanı Zeki Avan ziyaret yapmış olduğu konuşmasında: “Vatan hainleri boş durmuyor, kalleşçe ve haince saldırmaya devam ediyor.  Son günlerde gelen şehit ve gazi haberleri bizleri derinden yaralıyor. Acı üstüne, acı yaşıyoruz. Teröre son zamanlarda ilçemiz 4 vatan evladını daha şehit verdi. 3 vatan evladımız da gazi olmuştur. İlçemizin toplam 63 şehit ve 26 gazisi olmuştur. Şehitlerimize Allah rahmet etsin. Yaralı Gazilerimize de acil şifalar versin. Şu ülkemizin çeşitli bölgelerinde operasyonlara katılan tüm güvenlik güçlerimize başarı olması içinde dua ediyoruz. Bu vesile tekrar kendisine ve tüm gazilerimize geçmiş olsun dileklerimizi bir daha belirtiyoruz. Cenabı Allah acil şifalar versin. Allah yar ve yardımcıları olsun” dedi.
Güneydoğu Gazisi Sefa Sönmez’de yapmış olduğu konuşmasında: “Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan ve şehit ailelerinin evimizde beni ziyaret etmesi çok memnun etmiştir. Bu anlamlı ziyaretlerinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Vatanıma bedenimin bir parçası değil, canım feda olsun” dedi.
Ziyaretin asına, Çubuklu Güneydoğu Gazimiz Piyade Uzman Çavuş Sefa Sönmez’e, Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan tarafından, Kuranı Kerim Meali ve Türk Bayrağı hediye edildi.

#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?