logo

Virüs ile mücadele etmek, milli seferberliktir

Virüs ile mücadele etmek, milli seferberliktir

Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek başkanı Zeki Avan vatandaşların evde kalmaları konusuna destek verdi.
Ülkemizin tüm hastanelerinde canı gönülden çalışan, sağlık görevlilerine çok teşekkür ettiklerini belirten Başkan Avan: “Emeği geçen tüm herkesin sağlıkları ve başarıları için dua ediyoruz, Allah yar ve yardımcıları olsun. Onlar fedakâr kahramanlardır. Canları pahasına gözle görülmeyen düşmanlarla mücadele etmektedirler. Şuan dünyayı ve ülkemizi etkisi altına alan ve büyük can kayıplarına neden olan, gözle görülmeyen çok büyük bir düşman ile mücadele ediyoruz. Çok acımasız, tüm dünya devletlerini dize getiren, gözle bile görülmeyen bir düşmandır. Yakınınızdan dahi bulaşıp, hayatlarına son veren korana virüstür. Tüm dünya devletlerinin korkulu rüyaları olup, dize getiren bu virüsün teknik konusunu anlatmak, bizim konumuz değildir. Bize düşen görev ise, devletimizin almış olduğu kararlara harfiyen uymaktır. Başlatılan bu milli seferberliğe destek vermektir. Savaşlarda başlatılan seferberlikteki düşmanlarımız bilenen ve görülen düşmanlardır. Bu zamanımızın düşmanı ise gözle görülmeyen daha tehlike bir düşmandır. Böyle zor günlerde devletimizin ve idarecilerimizin yanlarında olup, gücümüz nispetinde yardımcı olmalıyız. En azından alınan kararlara uyup, bizler sorun çıkarmayıp, ayak bağı olmamalıyız. Savaşlarda, doğal afetlerde, büyük salgın hastalıklarına karşı mücadele edip, yardımcı olup, destek vermekte, milli bir görevdir. Allah’ın emri de vatana, millete, devlete ve zorda kalanlara yardım etmektir” diye konuştu.
Avan konuşmasının devamında: “Bu salgın nedeniyle, tüm iş yerleri, üretim yapan fabrikalarımız, esnaflarımız, üreticilerimiz ve işçilerimiz çok büyük ekonomik sıkıntılar yaşamaktadır. Bu dönemde çok büyük bir imtihan vermektedir. Allah yardımcıları olsun. İslam tarihinde çeşitli bulaşıcı hastalıklar nedeniyle karantinalar uygulanmıştır. Buna uyulması nasihat edilmiştir. Devletimiz tarafından alınan kararlara uymamız halinde çok az bir kayıplarla bu salgından hastalığından kurtulacağız inşallah. Ülkemizin tüm hastanelerinde canı gönülden çalışan, sağlık görevlilerine çok teşekkür ediyoruz. Onların sağlıkları ve başarıları için dua ediyoruz. Allah yar ve yardımcıları olsun. Onlar günümüzün kahramanlarıdır. Canları pahasına gözle görülmeyen düşmanlarla mücadele etmektedirler” dedi.
EVDE KALIP, KENDİMİZİ VE AİLEMİZİ KORUMAYIZ.
Avan son olarak: “Ülkemizde ve dünyanın çoğunluğunda görülen Korana virüsüne yakalanan tüm hastalarımıza Allan acil şifalar versin. Vefat edenlere Allah rahmet etsin. Bu hastalıktan biran önce kurtulmayı nasip etsin. Şuan görevi başında bulunan tüm güvenlik güçlerimize de, Cenabı Allah yardım etsin. Her türlü kaza ve belalardan korusun. Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve milletimizin huzuru için şehit düşen tüm güvenlik güçlerimize Cenabı Allah rahmet etsin. Mekânları cennet olsun. Yaralı gazilerimize de acil şifalar versin” dileklerinde bulundu.

#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?