logo

Vali Yüksel Çubuk’ta İncelemelerde Bulundu

Ankara Valisi Alaaddin Yüksel, hayvancılığın temel karakterinde olan gübrenin neden olduğu kokuyu en aza indirmek için Organize Sanayi Bölgesinin (OSB) yapıldığını söyledi.

Vali Yüksel, şöyle konuştu:

‘Hayvancılığın temel karakterinde gübre var, koku da var. Ama bütün bunları yaparken çevredeki kokuyu en aza indirmek için tedbirleri almak gerekiyor. Organize Sanayi Bölgesi yapılmasının temel nedenlerinden birisi de kokunun tesirini en aza indirmek” dedi.

Hayvancılığa dayalı İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin Türkiye’de ilk kez uygulandığını bildiren Yüksel,ilçeye yapılması istenen Yıldırım Beyazıt Üniversitesi ile ilgili ilerleyen günlerde YÖK Başkanı Yusuf Ziya Özcan’ı da davet ederek, bir toplantı yapacaklarını belirtti.

İlçenin, hayvancılıkta Türkiye’nin politikasını belirlemede çok önemli bir yer olacağını bildiren Yüksel, ‘Bana göre geleceğin reçetesi, Çubuk’taki domates, vişne, besin kaynakları ve toprağın korunması meselesidir. Ben de Çubuk’un tarım ve hayvancılık bakımından daha etkili hale gelmesinde büyük bir dikkat göstereceğim” dedi.

Kaymakamlıktaki toplantının ardından esnaf ve vatandaşlarla sohbet eden Yüksel, parkta gördüğü bir çocuğa oyuncak hediye etti. Atatürk Parkı’ndaki bir bankta oturan yaşlı adamla sohbet eden Yüksel, evinin yandığını öğrendiği yaşlı adamla ilgilenilmesi talimatını vererek, yaşlı adamın istemesi durumunda huzurevine yerleştirilebileceğini söyledi.

Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?