logo

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni Yapıldı

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreni Yapıldı

Ankara Oto Sanatkârları Esnaf Odası’nda gerçekleşen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Sertifika Töreninde 90 kişiye sertifikaları verildi.

Törene Ankara Milletvekili Salih Kapusuz, Çankaya Üniversitesi Rektörü Prof.Dr Ziya Burhanettin Güvenç, KOSGEB Ostim hizmet merkezi müdürü Mehmet Tezyetiş, OSTİM Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Orhan AYDIN, Çırak Eğitim ve Öğretim Vakfı Başkanı İbrahim Karakoç, AK PARTİ sanayi komisyon üyelerinin katılımı ile gerçekleştirildi.

Açılış konuşması Ankara Oto Sanatkârları Esnaf Odası Başkanı Mustafa Arslanoğlu şu açıklamalarda bulundu; “Ankara Oto Sanatkarları Esnaf Odası ve KOSGEB Ostim hizmet merkezi ile protokol imzalanarak başlatılan Uygulamalı Girişimcilik eğitimi 180 katılımcı ile tamamlamış bulunmaktayız. Katılımcıların 90’nı geçtiğimiz günlerde sertifikalarını aldılar. Bugün 90 katılımcı da sertifikalarını alacaklar. Esnaf Odası olarak devletimizin verdiği bu eğitimleri önemsiyoruz. Yeni işyeri açmak isteyen ve devlettin verdiği destekten yararlanmak isteyen her girişimci bu uygulamalı girişimcilik eğitimini almak zorundadır. Aldıkları sertifikaları ile iş planı hazırlayarak KOSGEB sunup onay aldıktan sonra 30 bin TL hibe ve 4 yıl içinde geri ödemeli, 70 bin TL tutarında faizsiz kredi desteğini alacaklardır.” dedi.

Ankara Milletvekili Salih Kapusuz; “Gençlerin, kadınların, engellilerin müteşebbis olabilmesi için hükümet tarafından KOSGEB görevlendirilip bu projeler için ciddi bütçe ayrıldı ve meslek eğitimi kursları açıldı. Katma değeri yüksek, geleceği olan alanlarda yatırım yapmak, iş yapmak üretmek isteyenlere destek oluyoruz. Girişimci olmak için kolları sıvayanlara, 30 bin TL kredi veriliyor. 4 yıllık kredi açılıyor. İlk 2 yılı geri ödemesiz artı 70 bin TL de destek veriliyor.

Bütün dünyada yaşanan sıkıntılara, iflas eden devletlere rağmen, ülkemizde bahar yaşanıyorsa, bunu sağlayan AK Parti iktidarıdır. Bu ülke için kim bir adım atarsa, bu ülkeye kim hizmet ederse ona teşekkür ederiz. Anadolu’da yakınmak, ağlamak yok, yekinmek var, gayret etmek var. Özgüvenle adım atmak var. İyi bir başlangıç başarının yarısıdır. Başarılı olmanız için hepimiz emrinizdeyiz.

Zaman içinde getirilen yanlış yaklaşımlarla bunların hepsini kaybetmişiz. Şimdi yeniden kazanmaya çalışıyoruz. AK Parti iktidara gelene kadar kendimize ait bir piyade tüfeğimiz bile yoktu. Bugün kendi harp gemimizi yaptık. Kendi helikopterimizi yaptık. Kendi savaş uçağımızı deneme noktasına getirdik. Bu iş içinde merkez olarak Ankara’yı, OSTİM’i seçtik.

#

SENDE YORUM YAZ

10+9 = ?