logo

Türkiye’nin Şartı Var

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, “Ermenistan’la imzalanan protokolün Meclis’ten geçmesi için Türkiye’nin bir şartı var” dedi.

                                                    

       AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Salih Kapusuz, Türkiye ile Ermenistan arasında imzalanan protokollere ilişkin, “Ermenistan ile yapılan anlaşmanın Meclis’ten geçmesi, Ermenistan ile Azerbaycan arasında anlaşma sağlanmasına bağlı” dedi.

 

Çubuk Belediyesi Düğün Salonunda düzenlenen İstişare Toplantısı’na AK

Parti Genel Başkan yardımcıları Salih Kapusuz, Reha Denemeç ve Haluk İpek, AK Parti Ankara Milletvekili Aşkın Asan, AK Parti Ankara İl Başkanı Murat Alparslan, Kaymakam Meftun Dallı, Belediye Başkanı Lokman Özden ve diğer yetkililer katıldı.

 

Kaymakam Dallı, Belediye Başkanı Özden ve AK Parti İlçe Başkanı Tuncay Acehan, ilçe için yapılması gerekenler ve gerçekleştirilen projeler ile yatırımlar hakkında bilgi vererek, milletvekillerinden destek istedi.

 

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Kapusuz, yaptığı konuşmada, önceliklerinin “Organize Hayvancılık Projesi” olduğunu belirterek, “Bu projeyi ilk defa burada başlattık. Bu proje, Türkiye ve Ankara için çok önemlidir. Bu proje ile ilçedeki hayvancılık geliştirilecek. Ama projenin hala ilerlememesinin nedeni, herkesin ‘devletten ne koparırım’ diye beklemesidir. Bu hizmet bana geliyor, Çubuk’a geliyor, Ankara’ya geliyor. Vatandaş, ‘ben, bu hizmete nasıl bir katkı da bulunurum’ demiyor da ‘nasıl devleti söğüşlerim’ diye düşünüyor” dedi.

 

Çubuk Belediyesinin turizme yönelik çalışmalarını beğendiğini ifade eden

Kapusuz, turizmin gelişmesinde Ankara ile Çubuk arasında yapılacak olan 6 şeritli yolun çok önemli olduğunu, ilçeye şimdiye kadar 100 trilyonluk yatırım

yapıldığını ve yatırımların yapılmaya devam ettiğini kaydetti.

 

Eğitimin önemine de değinen Kapusuz, ilçede bulunan kadrolu öğretmen

açığı ile ilgili İl Milli Eğitim Müdürü ile konuşacağını söyledi.

 

“Ermenistan ile yapılan anlaşmanın Meclis’ten geçmesi, Ermenistan ile

Azerbaycan arasında anlaşma sağlanmasına bağlı” diyen Kapusuz, “Demokratik Açılım” konusunda da şunları söyledi:

 

“Biz, tekrar gözyaşlarının akmaması için kardeşlik projesi olan bu

açılım projesini hayata geçirmeye çalışıyoruz. Canı yanan, ciğeri yanan bir

anneye, bir eşe, bir babaya yenilerin eklenmemesi için terör belasını çözmemiz gerekmektedir. Bu, PKK teröründen kurtulmak için demokratik açılım yolunda kararlılıkla devam etmekteyiz. Bu yolda başımızı koyduk vücudumuz koyduk. Biz, bu noktada ne yapacağımız biliyoruz.” Konuşmanın ardından İlçe birim müdürleri, istek ve taleplerini içeren dosyayı milletvekillerine verdi.

#

SENDE YORUM YAZ

9+6 = ?