logo

Türkiye’nin Konuştuğu Şoföre Plaket

Çubuk’ta bir hafta önce sürücüsü direksiyon başında kalp krizi geçiren hareket halindeki otobüse atlayarak durduran ve sürücünün hayatta kalmasını sağlayan taksi şoförü, ilçede “yılın şoförü” seçildi.

Çubuk Şoför ve Otomobilciler Esnaf Odasının “yılın şoförü” ilan ettiği taksi şoförü Satılmış Kuvvet’e plaketi, düzenlenen törenle Oda Başkanı Zekeriya  Erdoğmuş tarafından verildi.

Erdoğmuş, kalp krizi geçirdiği sırada otobüs şoförü Kazım Kural’ın hayatını kurtaran ve olumsuz sonuçlar meydana gelmesini engelleyerek büyük cesaret gösteren Satılmış Kuvvet’i tebrik etti. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün “Türk şoförü en asil duygunun insanıdır” sözünü hatırlatan Erdoğmuş, şoförün sporcu gibi olduğunu, akıllı ve ahlaklı olduğunu anlattı.

Erdoğmuş, gösterdiği davranış dolayısıyla Kuvvet’i ilçede “yılın şoförü” seçtiklerini ifade ederek, bir depo yakıt çeki de hediye ettiklerini belirtti. Satılmış Kuvvet ise insanlık görevini yerine getirdiğini ifade ederek,  ilçede kendisine gösterilen ilgi ve alakadan çok mutlu olduğunu dile getirdi.

Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?