logo

Türkiye Judo Şampiyonu Çubuk’tan Çıktı

Türkiye Judo Şampiyonu Çubuk’tan Çıktı

Ankara’da yapılan Türkiye Judo Şampiyonasında 73. Kiloda katılan Ahmet Koçyiğit öğrencilerine örnek olabilmek için 40 yaşında maça çıktı, Türkiye Judo Şampiyonu oldu.

Türkiye Judo Federasyonu tarafından 19 Mayıs spor tesislerinde İsmet Iraz kapalı spor salonunda gerçekleşen Türkiye Judo Şampiyonası Türkiye geneli yaklaşık 180 sporcunun katılımıyla tamamlandı.

Turnuvada 73 kiloda Veteranlar kendi kategorisinde şampiyon olduğunu belirten Ahmet Koçyiğit: “ Şuan aynı zaman da ilçede Çubuk Judo takımı antrenörüyüm ve 110 öğrencim var. Öğrencilerime örnek olabilmek için “bakın ben bu 40 yaşımda bunları başarıyorsam siz daha iyilerini başarırısınız” demek için çıktığım bu yolda Allah beni utandırmadı. Türkiye şampiyonluğu nasip oldu. Elde ettiğim bu başarı ile milli takım kadrosuna girmeye hak kazandım. İngiltere’de yapılacak olan Avrupa şampiyonası ve Meksika’da yapılacak olan Dünya şampiyonasına katılma hakkı kazandım. Ülkemizi temsil etme fırsatını nasip oldu. Bu başarı tüm sporcularıma velilerimize ve ilçe halkımıza armağan olsun” diye konuştu.

#

SENDE YORUM YAZ

7+4 = ?