logo

Türk Bankacılık Sistemi Masaya Yatırıldı

Türk Bankacılık Sistemi Masaya Yatırıldı

Türk Sanayici ve İşadamları Vakfı Kasım ayı olağan kurucular kurulu ( mütevelli heyet ) toplantısında Türk Bankacılık sistemi masaya yatırıldı.

Yaklaşık 40 işadamının katıldığı Kasım ayı kurucular kurulu toplantısında işadamları banka karlarının zirvelere çıktığını, 2012 yılının ilk 9 ayında yaklaşık 22 milyar TL karla bankacılık sektörünün kar rekoru kırdığını dile getirdiler.

Ankara Giyim Sanayicileri Derneği Başkanı Canip KARAKUŞ’ un bir gün önceki basın açıklamasına atıfta bulunan TÜSİAV Başkanı Veli SARITOPRAK; Türkiye ekonomisinin kaymağını bankaların yediğini, buna karşın Türkiye’nin büyüme hızının düştüğünü, Kobi’lerin  finansman sıkıntısı içinde kıvrandıklarını dile getirdi.

Sarıtoprak; “ Bankalar banka baharı yaşıyorlar. Karları rekor düzeyde artıyor. Neredeyse bankaya selam versen komisyon kesecekler. Kendi karlarından başka bir şey düşünmüyorlar. Canip Karakuş’un deyimiyle, “Türkiye’de hayat bankalarla güzel” Bankalar önce ülke ekonomisi sonra bankamız parolası ile hareket etmelidirler ve Türk ekonomisinin geleceğini düşünmelidirler” dedi.

Etiketler: » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+2 = ?