logo

Tuncay Acehan’dan Açıklama

Tuncay Acehan’dan Açıklama

Çubuk Ak Parti Belediye başkan aday adayı Dr. Tuncay Acehan hakkında olumsuz haber yapanlarla ilgili açıklama da bulundu.

Acehan açıklamasında: “Bir internet haber sitesinde şahsımı hedef alan haksız itham ve suçlamalara üzülerek cevap vermek ihtiyacını hissettim. Bunu yaparken hassas bir seçim döneminden geçmekte olduğumuz bilinciyle partime, teşkilatıma, aday adayı olarak birlikte yarışa çıktığımız kişilere zarar verecek bir söz ve ifadede bulunmamak için azami gayret sarf edeceğim.

30 Mart seçimleri için partimin ilçe başkanlığından istifa ederek Çubuk Belediye Başkanı Aday Adayı olarak yola çıktığım doğrudur. Seçme kadar seçilme hakkı ve seçim yarışına katılma hakkı benim de en doğal hakkımdır ve aday adaylığımı açıklamam, müracaatta bulunmam ve bu yönde faaliyette bulunmam neye karşı bir oyundur,  neye karşı saygısızlık ve vefasızlıktır bunu anlayamadım.

Ben, 1975 yılından itibaren BÜYÜK DOĞU davasının o günkü kalesi Milli Türk Talebe Birliğinde başladığım fikir ve eylem yolculuğumu 5 yıl Çubuk MTTB başkanı olarak onurla yürütmüş ve Çubukta İslami gençliğin filizlenmesi ve gelişmesi için çaba vermiş bir üniversiteli gençtim.

12 Eylülden sonra teşkilatımızın kapatılmasına rağmen dava heyecanımı hiç kaybetmeksizin sosyal ve siyasi faaliyetleri sürdürerek 1995 te milli görüş kalesi Çubuk adına Ankara ikinci bölge Milletvekili Adayı oldum.

12 Eylül ve 28 Şubatta ailem ve ben bedel ödedik.

3 Kasım 2002 de AK Parti Ankara MV. A. Adayı olarak çocukluğumdan beri benimle aynı çizgide MTTB,   Selamet,   Refah safında ömrünü geçirmiş Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül ve Bülent Arınç ile yine aynı safta buluştum.

32 yıldır tabip olarak yurdumun farklı köşelerinde, Çubuk Devlet Hastanesi acilinde, Çubuk Modern Tıp Merkezinde, en son mütevazı muayenehanemde mesleğimin etik kurallarına uygun başarılı bir sağlık hizmeti verdim.

Birçok sivil toplum kuruluşunda inancım ve ilkelerim doğrultusunda hizmet verdim. Son altı yılda Ak Parti Çubuk ilçe başkanı olarak çok değerli bir görevin sorumluluğunu ilçemde Başbakanımın temsilcisi sıfatıyla onurla taşıdım.

Aday Adayı olarak çıktığım bu seçim döneminde hiç kimseyi karalamadım, aleyhinde konuşmadım, iftirada bulunmadım. Kendi vasıflarımı anlatarak ve halkımızı saygıyla ziyaret ederek bir seçim kampanyası yaptım. Bu süreçte kimsenin hakkına tecavüz ettiğimi zannetmiyorum.

Partimin üst kurullarının vereceği karara sonuna kadar saygılıyım. Kadere rıza gösteriyorum. Partime ve diğer teşkilat mensuplarına katiyetle bir zarar verecek söz ve eylemin içinde bulunmam.

Biliyorum ki benim partim her ilçede ve ilde olduğu gibi Çubukta da kimin Belediye Başkanı Adayı olacağı veya olamayacağı hususunda çok uzun bir süredir devam ettirilen anketlerle, temayülle, sistematik bir takip metoduyla çok isabetli bir karara varacaktır ve ben tam bir teslimiyetle saygıyla ve huzurla bu sonucu kabulleneceğim.

Ancak henüz Çubuk Belediye Başkan Adayı açıklanmamışken hakkımda başlatılan sosyal medya üzerinden sürdürülen sokak aralarında devam ettirilen planlı ve çirkin dedikodu,  karalama ve iftira kampanyasını esefle izliyorum. Beni bu yaşıma kadar çok yakından tanıyan ve yarım asırdır kişiliğimi sayısız kez test etmiş halkımın bunlara hiç prim vermediğini ve sert tepki verdiğini de buraya kaydediyorum.

Bu kampanyada kimlerin ve nasıl çirkin bir faaliyet içinde olduğunu tespit etmiş bulunuyoruz. Yargıda, Parti Disiplin Kurulunda ve Hakkın huzurunda bunu yapanlar hesap vereceklerdir.

İftiralardan hiç korkum yok ve hiç bir zaman onların düzeyine inmeyeceğim. Bugüne kadar suskunluğum partime zarar vermemek adınadır”dedi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+5 = ?