logo

Tügva Çubuk’ta Çalışmalarına Başladı

Tügva Çubuk’ta Çalışmalarına Başladı

Türkiye Gençlik Vakfının ülke genelinde 7 konu başlığında çalıştay şeklinde gerçekleştirdiği Genç Türkiye Kongresi Çubuk Çalıştayı, Tügva Çubuk Lise Koordinatörlüğü tarafından Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezinde gerçekleştirildi.

İlçemiz 8 okulundan seçilen 77 lise öğrencisinin katılımıyla gerçekleştirilen programda, “Bağımlılıkla mücadele, çevre ve doğa bilinci, gündelik hayatta doğruluk, toplumsal rollerimiz, özgürlük mü, adalet mi, popüler kültür, bilgi kaynaklarının sorgulanması” konularında tebliğler sunuldu.
TÜGVA Lise Koordinatörü Nurullah Çakmak yaptığı açıklamada, kongrenin lise seviyesindeki gençlerin hem Türkiye hem de dünya gündemi hakkında konu başlıklarında fikirlerini beyan ettikleri, tartıştıkları bir programı olduğunu söyledi.

Çakmak: ” Türkiye Gençlik Vakfı, ülkemiz gençliğine yarının dünyasına hazırlanırken arkadaşlık etmeyi amaçlayan ve bu arkadaşlığı; coğrafyamızın değerlerini özümsemiş, ahlaklı, donanımlı ve umut dolu nesillerin yetişmesi adına önemseyen ”yeni nesil gençlik vakfı” dır. TÜGVA olarak, Türkiye gençliğinin nasıl heyecan verici bir potansiyel ve dinamizm taşıdığının farkındayız ve bu potansiyelin hayatın her alanında kendimiz, ailelerimiz, çevremiz ve bütün insanlık için hayırlı, verimli bir etkinliğe kavuşması için faaliyet gösteriyoruz. Genç Türkiye Kongresi ile, toplumun önemli meseleleri ve çözüm bekleyen sorunlarımız hakkında gençlerimizin görüşlerinizi almak üzere gençlerimize söz vermek istedik.. Fikirlerini çekinmeden ifade edebildikleri, yaşıtlarıyla seviyeli tartışmalar yapma imkanı buldukları bu organizasyon ile gençlerimiz farklı bakış açılarını tanıdılar. Birlikte düşünme, müzakere etme ve ortak bir fikre ulaşma yollarını öğrendikleri samimi ve nitelikli bir gençlik platformu oldu. Yeni Türkiye’yi yeni fikirlerle oluşturacağız. Yeni fikirlerin bir araya gelmesi ve ortak bildiri şeklinde yayınlanmasının da ilçemiz, ilimiz ve ülkemiz için çok faydası olacağına inanıyoruz” diye konuştu.
Ayrıca her konu başlığından 2 öğrencinin temsilci olarak seçildiği çalıştay sonucunda seçilen öğrenciler Ankara’da gerçekleştirilecek  Genç Türkiye Kongresi Ankara finallerinde ilçemizi temsil edeceklerdir.

Program, tebliğ yapan öğrencilere katılım belgesi verilmesi ile sona erdi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

3+1 = ?