logo

Tuğluca ve Aydos 17 Yıl 6’şar ay Hapis Cezası

2008 yılında tutuklanan 2010 yılında tahliye olan eski Çubuk Belediye Başkanı Adem Tuğluca ve Belediye Başkan Yardımcısı Osman Aydos 17 yıl 6’şar ay hapis cezası verildi.

“Suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, ihaleye fesat karıştırmak, rüşvet almak ve vermek, evrakta sahtecilik ve şantaj” iddiasıyla 47 kişinin yargılandığı davada, eski Çubuk Belediye Başkanı Adem Tuğluca ve Belediye Başkan Yardımcısı Osman Aydos 17 yıl 6’şar ay hapis cezasına çarptırıldı.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmasına, sanıklar İsmail Yazı, Mehmet Yücesoy, Adem Tuğluca, Osman Aydos, Cafer Erdoğmuş, Galip Günduvan, Suat Öztürk ve Yavuz Ünsal ile avukatları katıldı.

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Özgür, daha önce verdiği esas hakkındaki mütalaayı tekrarladığını ifade etti.

Sanık avukatları, müvekkillerinin beraatlarını, eğer aksi yönde karar verilecekse de lehe olan yasa maddelerinin uygulanmasını istedi. Duruşmada son sözleri sorulan sanıklar da beraatlarını talep etti.

Mahkeme Başkanı Dündar Örsdemir, aranın ardından kararı açıkladı.

Sanıklar eski Çubuk Belediye Başkanı Adem Tuğluca, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Aydos ile Belediye Encümeni ve Meclis Üyesi Bahri Şahin’i, “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “ihaleye fesat karıştırma”, “resmi belgede sahtecilik” ve “özel belgede sahtecilik” suçlarından 17 yıl 6’şar ay hapisle cezalandıran mahkeme, sanıkların, cezalarını çektikten sonra memuriyet görevlerinin yasaklanmasına, denetimde serbestlik tedbirlerine tabi tutulmalarına karar verdi.

Sanıklar Osman Aydos, Bahri Şahin ve Adem Tuğluca’nın da aralarında bulunduğu 6 sanığı, “şantaj” suçundan da 5 bin lira adli para cezası ile cezalandıran mahkeme, diğer sanıklara da “ihaleye fesat karıştırma”, “evrakta sahtecilik”, “örgüt içindeki hiyerarşik yapıya dahil olmamakla birlikte bilerek ve isteyerek yardım etme” gibi suçlardan ceza verdi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+9 = ?
#

Tuğluca ve Aydos 17 Yıl 6’şar ay Hapis Cezası” için 1 yorum

  1. AKL-I SELİM : diyor ki:

    Türkiye’de haklı-haksızı ayırt etmek bu kadar güç müdür? Teröristleri bile affedebilme iradesi gösteren Yüce Türk Adaleti karşısında bu adı geçen zatlar daha mı aşağıdır? Elbette ki HAYIR! Meyve veren ağacı taşlarlar. Bakalım Adem başkana daha kaç taş atılacak, daha ne kadar canı yanacak masumların… Daha kaç gerçek suçlu dışarda dolaşıp, uyarlama senaryolarla kaç günah keçisi seçilecek. EY ÇUBUK! Bu mu sizlerin gönüllerini fetheden başkanınıza vefanız..! Bu mu herşeyini ortaya koyup da yüzüstü ortaya atılan başkanınıza gönül borcunuz… Bir tane Allah’ın kulu yok mu bu zulmü hazmetmeyen! ÇUBUK’un yargısız infaz ettiği başkanı yargı cezalandırmış… Çok mu? Duyarlı, akl-ı selim, vicdan ve ahlak sahibi kim var ise, Allah’ın adaletine, sabrın nihayetine ve duanın kudretine inanan her kim var ise; herkesi çok dua etmeye, vicdan ve ilim ışığında makul ve haklı tepkilerini vermeye davet ediyorum. “Namuslular da en az namussuzlar kadar cesur olmadıkça; namuslarını koruyamazlar. Herkese selamlar.

    0