logo

Tuğluca’ nın Tutukluluğu Devam Ediyor

Çubuk Belediyesi eski Başkanı Adem Tuğluca, Belediye Başkan Yardımcısı Osman Aydos ve 47 kişi 14 Ekim 2010 da hakim karşısına çıktı.

Ayrıca  Belediye Fen işleri müdürü,İmar müdürü,Zabıta müdürü, Hesap işleri mali hizmetler müdürü ,  İnşaat mühendisi , belediye işçisi İsmail Yazı , kilit taş ihalesini alan firma yöneticileri Çubuklu bir kaç esnaf ve siyasetçinin ‘de, aralarında yer aldığı 47 kişinin yargılandığı mahkeme 14 Ekim perşembe  günü yapıldı. Mahkeme  30 Aralık 2010 tarihine ertelendi

   Mahkeme Bilirkişi raporlarını bekliyordu. Bilir kişi raporları mahkemenin eline ulaştı.

  Çubuk Belediyesi eski Başkanı Adem Tuğluca ve Belediye Başkan Yardımcısı Osman Aydos’un da aralarında yer aldığı 47 kişinin, “suç işlemek amacıyla örgüt kurmak, ihaleye fesat karıştırmak, rüşvet almak ve vermek, evrakta sahtecilik ve şantaj” suçlarından yargılanmalarına 30 Aralık 2010 tarihinde devam edilecek.

Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada 2008 Kasım ayında tutuklanan eski Çubuk Belediye Başkanı Adem Tuğluca ve Yardımcısı Osman Aydos, Belediye Meclis Üyesi Bahri Şahin ve diğer sanıklar 23 aydır tutuklu bulunuyor.

Böylelikle Tuğluca ve yanındaki tutuklular 1 ay sonra 2 seneyi tutuklu olarak tamamlayacaklar.

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+6 = ?