logo

TRT Çocuk Çubuk’ta

TRT Çocuk Çubuk’ta

Çubuk’ta “Kafamda şahane bir fikrim var”, ya da “ Hayata geçmeyi bekleyen basit ama hayat kolaylaştırıcı bir projem var” diyen gençleri bir araya getirecek olan TRT Çocuk ekibi ilçede çekim yaptı.

TRT BİNBİRCİNFİKİR Uygulama Atölyesinde

Her şey bir fikirle başladı diyerek, yepyeni bir bilim programına ekranını açan, genç dahilerin henüz fikir aşamasında olan yada kağıt üzerinde kalan projelerinin hayata geçmesine destek olmayı amaçlayan TRT Çocuk “Binbir CinFikir” proje yarışması için Uygulama Atölyesi öğrencilerinden Barbaros Ortaokulu 8-A dan Umutcan Şahin, Danışman Öğretmeni Tayfun Öztürk rehberliğinde ‘Uyandıran Yatak´´ projesinin Belgeselinin çekimleri tamamlandı.

Çubuk İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, Uygulama Atölyesi bünyesinde çalışmalar yapan Barbaros İlköğretim Okulu öğrencilerinden Umutcan Şahin, Danışman Öğretmeni Tayfun Öztürk rehberliğinde ‘Uyandıran Yatak´´ projesi ile Çubuk İlköğretim Okulu öğrencilerinden Yusuf Yerli, Danışman Öğretmeni Deniz Ağırbaş rehberliğinde ´´ Çamurluklu Bot Tasarımı ´´ projelerinin belgesellerinin çekileceğini aynı zamanda projelerinin fabrikalarda gerçeğinin üretileceğini belirten, Toprak, proje hazırlayan öğrencilerin zor bir çalışma süreci geçirdiklerini söyledi. Türkiye genelinde binlerce Proje arasından, TÜBİTAK ve muhtelif üniversitelerin ilgili birimlerinin öğretim görevlilerinden oluşturulan jüri tarafından değerlendirilerek seçilen 34 proje arasına Çubuk’tan 2 Projenin TRT tarafından tanıtımının yapılması büyük bir başarıdır diyen Toprak, ‘öğrencilerimizi tebrik ediyor. Proje çalışmaları sırasında destek olan okullarımıza, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederim´´ dedi.

Dört gün boyunca çekimleri devam eden Projenin İlk gün maket yapım çekimleri, ikinci gün fabrikada üretim aşamaları üçüncü gün öğrencimizin arkadaşları ve ailesi ile ilgili çekimler ve son olaraktan projesinin kullanımına yönelik çekimler yapılarak tamamlanmıştır. İleriki günlerde yayınlanacak olan filimler yine web sitesi aracılığı ile duyurulacak.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

2+9 = ?