logo

Trabzon dan Çubuk Şehidine Vefa Örneği

Trabzon dan Çubuk Şehidine Vefa Örneği

2011-2013 yılları arasında Şalpazarı İlçe Jandarma Komutanlığı emrinde çalışmış olan Uzm. J. Çvş. Emre Tunca, Mardin’in Nusaybin İlçesi’nde sürdürülen PKK operasyonu sırasında bugün şehit düştü.

Şalpazarı’ndan Ağrı Patnos Komando Taburu’na tayin olan ve geçici görevle Nusaybin’e giden 25 yaşındaki Uzm. J. Çvş. Emre Tunca, Nusaybin’in Dicle Mahallesi’nde teröristlerce önceden tuzaklanmış el yapımı bombanın patlatılması sonucunda 4 arkadaşı ile birlikte şehit oldu.

Çubukspor’un eski futbolcularından Bahtiyar Tunca’nın tek oğlu olan Emre Tunca’nın kısa bir süre önce nişanlandığı ve önümüzdeki yaz düğün yapacağı öğrenildi.

Emre Tunca’nın şahadet haberi başta Ankara’nın Çubuk İlçesi’nde oturan ailesi ve yakınlarını olmak üzere Şalpazarı’ndaki arkadaşlarını ve tüm Türkiye’yi Nevruz Bayramında yasa boğdu.

Şehit Uzm. J.  Çvş. Emre Tunca’nın cenazesi yarın Ankara’nın Çubuk İlçesinde düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına ve tüm Ulusumuza başsağlığı diliyoruz.

#

SENDE YORUM YAZ

6+7 = ?