logo

Terör Mağdurları Derneği Şehit Yakınlarını Ziyaret

Terör Mağdurları Derneği Şehit Yakınlarını Ziyaret

Çubuk Terör Mağdurları Derneği Üyeleri,18 Mart Şehitler Günü Nedeniyle Şehit Yakınlarını Ziyaret Ediyor.

Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Derneği Üyeleri, ‘18 Mart Şehitler Günü’ nedeniyle Şehit yakınlarını evlerinde ziyaret ediyor.

‘18 Mart Şehitler Günü’ nedeniyle ilçedeki Şehit yakınlarını ziyaret ettiklerini anlatan Çubuk İlçesi Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, ’’Derneğimizin sosyal faaliyetleri çerçevesinde, şehit ailelerimizi, gazilerimizi ve üyelerimizi belirli bir program dahilinde ziyaretlerde bulunuyoruz. Şehit ailelerimizin, gazilerimizin ve üyelerimizin cenaze, hastalık, düğün, nişan, sünnet düğünü, çocuk görme, hac yolculuğu, askere uğurlaması, önemli günlerde, ramazanlarda, milli ve dini bayramlarda ziyaret ederken, ayrıca ev ve araba aldıklarında, işyeri açtıklarında ve işe girmeleri halinde hayırlı olsun ziyaretleri de gerçekleştiriyoruz. Bunları yapmamızın temel nedeni Şehit ailelerimizi ve gazilerimizi yalnız olmadıklarını ve devamlı yanlarında olduğumuzu, unutmadığımızı ve unutmayacağımızı hissettirmek için bu gibi faaliyetlerimizi sık sık yapıyoruz’’ dedi.

Şehit Ali Kayhan’ın 1997 tarihinde vatanın bölünmez bütünlüğü ve milletimizin huzuru için Bingöl’ün Kığı İlçesi Ozantepe mevkiinde terhisine iki ay kala bölücü terör örgütü PKK ile girmiş olduğu silahlı çatışmada şehit olduğunu hatırlatan Şehit eşi Hatice Kayhan, kendilerinin bir vesileyle evlerinde ziyaret edilmelerinden çok mutlu olduklarını ifade etti. Ziyaret ve desteklerinden dolayı dernek başkanı ve üyelerine teşekkür eden Kayhan, ’’Beyim Ali Kayhan şehit olduğunda oğlum Süleyman Kayhan 3, kızım Çağla henüz 1,5 yaşındaydı. O tarihten sonra benim tek yaşama gayem çocuklarımı okutup, vatanıma ve milletime hayırlı birer evlat olmaları için çalışmak oldu’’ diye konuştu.  

Ziyaretin anısına Dernek Başkanı Avan, tarafından Şehit eşi Hatice Kayhan ve Şehit annesi Esma Kayhan’a, Türk Bayrağı,  Kuranı Kerim, Şehitler duvar saati, panosu ve çocuklarına ise birer küçük altın hediye etti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+3 = ?