logo

Tayyip, Örnek Oldu Adı Çubuk’ta Yaşatılacak

Tayyip, Örnek Oldu Adı Çubuk’ta Yaşatılacak

Çubuk’ta ehliyetsiz bir sürücünün çarptığı Tayyip’in ailesinin örnek davranışı ile Tayyip’in adı bir parka verildi.

Bisiklete binerken ehliyeti olmayan 18 yaşındaki sürücünün çarpması sonucu komaya giren ve beyin ölümünün gerçekleşmesi üzerine, bağışlanan organlarıyla 7 kişiyi yeniden hayata döndüren 7 yaşındaki Tayyip Özdemir’in adı Çubuk’ta bir parka verilecek.

Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Çubuk Kent Konseyi, Sivil Toplum Kuruluşu üyeleri ve siyasi parti ilçe başkanlarını küçük Tayyip Özdemir’in isminin yaşatılacağı parka götürerek, bilgilendirdi.

Özden, Tayyip Özdemir’in ailesinin isteği üzerine parkın isminin ‘Tayyip Özdemir Parkı’ olacağını anlattı. Yaşanan kaza ve sonrası olayları hakkında da bilgi veren Başkan Özden, şunları söyledi:

“Allah kimseye böyle bir acı yaşatmasın. Ancak ailenin almış olduğu karar örnek bir davranıştır. Ailemize, organ nakli için aldıkları karardan ötürü teşekkür ediyorum. Küçük Tayyip’in ailesinin isteği üzerine Yıldırım Beyazıt Mahallesi Şahin ve Öztepe sokaklarının birleştiği alanda bulunan bu parkta onun ismini yaşatmak istiyoruz. Yaklaşık 2500 metrekare alan üzerine kurulan bu parkımızda, küçük Tayyiplerin oynaması için Oyun grupları, sentetik çimli futbol sahası, yürüyüş ve bisiklet yolu, oturma grupları, kamelyalar ve çok çeşitli bitkiler bulunmaktadır. ”

Kent Konseyi Başkanı İsmail Tekaüt ise yapılan hizmet ve verilen isim olarak parkın çok iyi düşünüldüğünü belirterek, ilçe adına Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden’e ve ekibine teşekkür etti. Tekaüt, Kent Konseyi olarak yapılan hizmetlerin her zaman yanında olacaklarını sözlerine ekledi.

Başkan Özden’e teşekkür eden Tayyip Özdemir’in babası Murat Özdemir de oğlunun isminin bir parkta yaşamasının kendileri açısından çok önemli olduğunu belirterek, orada oynayan çocukları gördükçe bir nebzede olsa acısının hafifleyeceğini belirtti.

Etiketler: » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+10 = ?