logo

Tam Dolan Çubuk-2 Barajına Ziyaretçi Akını

Tam Dolan Çubuk-2 Barajına Ziyaretçi Akını

Çubuk-2 Barajı’nın yüzde 100’e ulaşması nedeniyle fazla su savaklardan boşaltılmaya başlandı. İlçede son günlerde yaşanan yağışlarla doluluk oranı yüzde 100’e ulaşan barajda olası bir taşkın tehlikesine karşı savaklardan fazla suyun boşaltılmasına başlanırken savaklardan akan su şelale görüntüsü oluşturdu.
Sabahın erken saatlerinden akşam saatlerine kadar ziyaretçi akınına uğrayan barajda gelenler hatıra fotoğrafı çektirirken, düğün yapan çiftler ise anı ölümsüzleştirmek için barajı ziyaret ediyorlar.
Ankara’nın içme suyunun karşılanması amacıyla 1961-1964 yılları arasında inşa edilen Çubuk-2 Barajı, 2015 yılından bu yana ilk defa yüzde 100 doluluk oranına ulaşırken, fazla su ise savaklardan akmaya başladı.
Barajın dolup taştığını arkadaşlarından duyup gelen Adem Tuğluca: “Yıllardır bu şekilde savaktan suyun aktığını görmemiştik. Gerçekten heyecan verici. Şelale gibi güzel görüntü olmuş. Bir taraftanda içme suyumuzun 100’de yüz olması haliyle sevindiriyor” dedi.
Ailesiyle birlikte manzarayı seyretmeye geldiklerini belirten Melike Kalaycı ise: “Uzun zaman önce gördüğüm güzel manzara beni duygulandırdı. Bereketli olan su havanın güzelliği ortamı daha da değiştirmiş”diye konuştu.

Etiketler:
#

SENDE YORUM YAZ

5+6 = ?