logo

Sokakta Kalan Hasta Adamın Dramı

Sokakta Kalan Hasta Adamın Dramı

Çubuk’un sokaklarında yaşayan hasta adamın dramatik öyküsü üzdü.

Daha önce eşinin desteğiyle Kırıkkale’ye bağlı köylerde 15 yıldır çobanlık yapan ancak eşi kendisini terk ettiği için çalışması mümkün olmayan ve bu yüzden aylardır parklarda yatan 56 yaşındaki Satılmış Çakır’a Çubuk Belediyesi Sosyal İşler Müdürlüğü sahip çıktı.

Sokakta kalırken kendisini gören vatandaşların yönlendirmesiyle belediyeye başvurduğunu anlatan Çakır, belediye yetkilileri sayesinde başını sokacak bir yuvası olduğunu söyledi.

Belediyenin hemen durumuyla ilgilenip kendisini bayramı geçirebileceği bir eve yerleştirdiğini ifade eden Çakır, “Ben bugüne kadar Çubuk’un birçok köyünde çobanlık yaparak geçimimi sağladım. 13 yıl önce evlendiğim eşimin daha önceki eşinden olan kızı, annesini evinde bakmak için alıp gitti. Ben o günden bu güne kimsesizim. İlk eşimden olan çocuklarımın yanına Kırıkkale’ye gittim ancak çocuklarım beni kabul etmedi. Tekrar Çubuk’a geldim. Ne bir evim ne de kalacak bir yerim var. Tek başıma kaldım. Sağ olsunlar belediyeye başvurunca hemen durumumla ilgilendiler” diye konuştu.

Yardım elini uzatan Belediye Başkanı Lokman Özden’e ve ekibine teşekkür eden Çakır, Sosyal İşler Müdürlüğü’nün kendisine bayramlık kıyafet aldığını bayramdan sonra da iş bulacaklarını belirtti.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?