logo

Sokak Hayvanlarına Şefkat Eli

Sokak Hayvanlarına Şefkat Eli

Sokak Hayvanlarına Şefkat Eli

Çubuk belediyesi sokakta yaşayan hayvanlar için çadır kurarak onları kışın bu soğuğunda unutmayarak şefkat elini uzattı.

Belediye ekipleri tarafından, soğuk havalardan olumsuz etkilenen yaban hayvanlarının yavruları için çadır kurulurken, yaban hayvanlarının beslenmesi içinde doğaya yiyecek bırakıldı.

Çubuk Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından, sokak hayvanlarının ve yaban hayvanlarının büyük çoğunlukta rağbet ettiği çöp toplama merkezinin yakınlarında yavru hayvanlarının olumsuz hava şartlarından etkilenmemeleri için çadır kuruldu. Çadırın kurulduğu bölgeye ve ilçenin yüksek kesimlerine ekiplerce haftanın belirli günlerinde yem bırakılıyor. Özellikle Karagöl bölgesinde yüksek kesimlere çıkan ekipler, yer yer kalınlığı 30-40 santime ulaşan karda yürümek zorunda kalıyor.

Çubuk Belediyesi Sağlık İşleri Müdürü Mehmet Akif Topçu, ekipleriyle birlikte çadır kurulan noktalar ile Karagöl civardaki köy kırsallarına kar yağışı ve soğuk hava nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan yaban hayvanlarına yiyecek dağıttıklarını söyledi.

Topçu, yabani hayvanların köylere inmemesi ve insanlara zarar vermemesi için böyle bir çalışma yaptıklarını belirterek, bu çalışmalarının yoğun geçen kış şartlarında devam edeceğini ifade etti.

Etiketler: » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+6 = ?