logo

Şoförler Odası Başkanından Ulaşım Açıklaması

Şoförler Odası Başkanından Ulaşım Açıklaması

İlçede ulaşım sorunu olduğu konusunda bazı siyasi parti teşkilatları tarafından yapılan açıklamaları eleştiren Çubuk Şoförler Odası Başkanı Zekeriya Erdoğmuş, Türkiye’nin hiçbir yerinde 3 dakikada bir otobüs seferi ve bu kadar çok otobüsün olmadığını söyledi.

Bir siyasi parti ilçe teşkilatı üyeleri tarafından yapılan açıklamalar üzerine basın toplantısı yaparak açıklama yapan Zekeriya Erdoğmuş, çok sert açıklamalarda bulundu.

Esnaf temsilcisi olarak kendilerinin nezaketen de olsa çağrılıp görüşlerinin alınmadığını vurgulayan Erdoğmuş, çok zor şartlarda hizmet vermeye çalıştıklarını kaydederek,” En azından bu ulaşımın başında olan Çubuk Şoförler Odasının Başkanını çağırıp, konuyla ilgili olarak görüşlerini alsalardı çok daha iyi olurdu. Orada belirtilen sorunlar gerçeğe yansıtmamaktadır.

Özel Halk Otobüsleri olarak bizim 59 tane aracımız var. Türkiye’nin hiçbir yerinde yapılmayan bir uygulama ile çalışıyoruz. Sabahları pik saatlerde 3 dakika gibi kısa süre içerisinde biz bu taşımacılık hizmetini veriyoruz. Diğer normal saatlerde de 8 dakikayı geçmemek kaydı ile biz taşımacılık hizmetini veriyoruz” dedi.

ESNAFIN ÜZERİNDEN SİYASET YAPMAYIN

Esnaf olarak kendilerinin sorunlarını ve taleplerini görmezden gelerek kendilerinin sırtından siyaset yapılmasına tepki gösterdiklerini söyleyen Erdoğmuş, mevcut şartlarda para kazanamadıklarından yakınarak, “Bunu yöneticiler ister kabul etsin ister kabul etmesin merkezden 50 km dışarıdaki bir ilçe, merkezdeki 9 ila 12 km mesafedeki bir ulaşım ile aynı olamaz. Bunu istemek çok büyük bir haksızlık olduğunu düşünüyorum. Burada belirtildiği gibi 2,40 TL yolcu taşımamaktayız. Bizim taşıdığımız yolcuların yarısı öğrenci ve ücretsizdir. Dolayısıyla biz ortalama olarak 1,65 TL civarında yolcu taşımaktayız. Bu gün mazotun litresi 4,50 TL olmuştur. Mevcut şartlarda zaten para kazanamıyoruz. Benim esnafım mazot alamaz durma geldi. Bunu adil ve adaletli düşünen yöneticilerin görmesi kaçınılmazdır. Eğer sorun olduğu kanısına varmışlar ise ben bunu seçimlerin yaklaştığına bağlıyorum ve popülist bir politika yürütülmeye çalışıldığı düşüncesindeyim. Benim buradan bir çağırım olacak. Lütfen esnafın üzerinden siyaset yapmayın”şeklinde konuştu.

Otobüs yetersizliğinin gerçekleri yansıtmadığını günlük 10 otobüsün sıra gelmediği için sefer yapmayarak yattığını ifade eden Erdoğmuş, Çubuk Ankara arasında süresinin uzun olmasının da durak sayısı ile indi bindi ve trafik lambalarına bağlı olduğunu kaydederek, “Biz hava taşımacılığı yapmıyoruz. Nihayetinde kara taşımacılığı yapıyoruz. Dolayısıyla indi-bindi usulü ile yürütülen bir sistem içerisinde çalışıyoruz. Bizim arkadaşlarımızın hesaplı olarak ulaşım süresini uzatması gibi bir şey söz konusu değil” diye konuştu.

Küçük otobüslerle ulaşım yapmaktan kendilerinin de memnun olmadığını anlatan Erdoğmuş, “Oturup birlikte ortak bir çözüm bulunması yerine, kendi aralarında oturdukları yerde beyanda bulunmuşlar. Biz bu küçük otobüslerle ulaşım yapmayı kendimiz istemedik. Bizi suçlu ilan etmeye kimsenin hakkı yoktur. Bu otobüslerin büyütülmesi konusunda, Kızılay’a veya Sıhhıye’ye kadar hattın uzaması gibi çalışma yapsalardı, kesinlikle bizden de büyük ölçüde destek görürlerdi. Öyle tahmin ediyorum bizlere bu raporu hazırlayan arkadaşlar bizim kadar Çubuklu olmadıkları gibi bizim kadar da Çubuk’un sorunlarıyla ilgilenmediklerini düşünüyorum. Sadece bunlarla önümüzdeki seçimlere hazırlık yaptıklarına inanıyorum. Bütün esnafım adına şimdiden kendilerine hayırlı uğurlu olsun diyorum” dedi.

Etiketler: » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+9 = ?