logo

Şenlikte Sona Gelindi

Şenlikte Sona Gelindi

Çubuk’ta dolu dolu geçen adete insan seline uğrayan 8. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Şenliği bu gün son buluyor.

Atatürk Parkı’nda kurulan sahnede sanatçılardan Uğur Işılak, Zara ve Ersan Başbuğ, şenliğin ikici ve üçüncü günü müzik severlere keyifli dakikalar yaşattı.

Yoğun kalabalık ve izdiham nedeniyle dev ekran kurularak Atatürk Caddesi’nden de izlenmesi sağlanan konserde, çeşitli eserler seslendiren Zara’ya Çubuklularda alkışlarıyla ve danslarıyla eşlik etti.

Bu yıl 8. yılını kutlayan şenlikte konser vermenin mutluluk verici olduğunu belirten Zara, daha öncede şenlikte de bir konser verdiğini hatırlatarak, Çubuk halkının çok iyi bir misafirperver olduğunu söyledi.

Konser öncesi, özel bir hastanede tedavi gören Kırşehirli halk ozanı Neşet Ertaş’a geçmiş olsun dileklerinde bulunan Zara, Neşet Ertaş’ı sevenlerine kendi beste ve türküleriyle seslendi.

Konserin sonunda Zara ve Ersan Başbuğ’a Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin ve Belediye Başkanı Lokman Özden tarafından çiçek ve hediye takdim edildi.

Konseri Bosna Hersek’in Maglaj Belediye Başkanı Prof. Dr. Mehmet Mustabasıc, Slovakya’nın Sabinov kenti Belediye Başkanı Ing. Peter Molcan, Başkan Yardımcısı Jozef Macısak, Çubuk Cumhuriyet Başsavcısı Ali Çalık, Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Çelebi, belediye meclis üyeleri ve vatandaşlar izledi.

Çubuk’ta Yılın Enleri Ödüllerini Aldı

Çubuk’ta bu yıl 8.’cisi düzenlenen Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Şenliği kapsamında, şenlikte alanlarında ilçeye katkı verenler, Atatürk Parkı’nda düzenlenen törenle ödüllendirildi.

Ödül törenine Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Başkent Doğalgaz Genel Müdürü Halil İbrahim Kırşan, Ankara Büyükşehir Belediyesi Koordinatörü Mustafa Yüksel, ASKİ Genel Müdürü İrfan Kaya, işadamları ve binlerce vatandaş katıldı. Ödül töreninde konuşan Başkan Özden, takdim ederken başarının mimarı olarak kendilerinin gösterildiğini, ancak bu başarının sadece kendilerinin değil hükümetin, Büyükşehir Belediyesi’nin, dolayısı ile üçlü birlikteliğin bir başarısı olduğunu ifade etti. Kendisine destek olan tüm ilçe halkına sonsuz teşekkür ettiğini kaydeden Başkan Özden, “İnsanlar tek başına hiçbir anlam ifade etmezler, ama birlik ve beraberlik olursa Rabbim orada bereketi de artırır. ‘Birlikte rahmet, ayrılıkta azap vardır’ denilmesinin nedeni de budur. Biz bu duygu ve düşünceler ile çalışıyoruz. Rabbi lalemin de çalışmalarımızı bereketlendiriyor” dedi.

Verdikleri sözleri yerine getirdiklerini ve ilçe halkına hizmet için verdikleri sözler konusunda mahcup olmadıklarını vurgulayan Başkan Özden, “Allah sözlerimizi yerine getirme noktasında siz değerli Çubuk halkına bizi mahcup etmedi ve etmeyecektir de inşallah” diyerek, başarının bir ekip işi olduğunu ve bunda sokaktaki temizlik işçisinden, belediye başkanına kadar her kademedeki çalışanın emeği olduğunu kaydetti. Konuşmasında doğalgaz anlamında ilçeye yapılanları ve yapılması beklenen yerleri de sıralayan Başkan Özden, ilçede Büyükşehir Belediyesi tarafından yapılan hizmetleri de sıralayarak, “Yani verdiğimiz her ödül anlamlı. Hakikaten en iyi en güzel yapanlara verilen ödüller bunlar” diye konuştu.

Başkent Doğalgaz Genel Müdürü Halil İbrahim Kırşan ise, Çubuk halkının böyle cefakar, Çalışkan bir başkana sahip olduğu için çok şanslı olduğunu belirterek, “Bunu şuradan biliyorum. Kapımızı aşındırarak sürekli Çubuk’a yatırım noktasında bizleri Çubuk’a davet etti. Şu ana kadar150 kilometredoğalgaz hattı döşedik ama şu noktada bir sitem etmeme müsaade edin. Şu ana kadar biz 18 bin aboneyi doğalgaza kavuşturduk. Çok büyük bir yatırım yaptık ancak doğalgaz abonelik noktasında daha büyük rakamlara ulaşamadık” dedi.

Konforlu temiz, çevre dostu ve ucuz bir nimetin değerini Çubuk halkının çok iyi bildiğini ifade eden Kırşan, abonelik noktasında önümüzdeki süreçte yoğun bir katılım beklediklerini kaydederek, “Çünkü önümüz kıştır. Kışa girmeden abonelikler noktasında Çubuk halkını abone olmaya davet ediyoruz. Önümüzdeki iki ay içerisinde kış girmeden imkanlarımız ölçüsünde yeni hattın çekilmesi noktasında kalan yerleri tamamlama sözü veriyoruz. Bu vesile ile hepinize teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Öte yandan değerlendirmede yılın en iyileri olarak seçilen Korza Yayıncılık Basım ve Sanayi Limitet Şirketi sahibi Hüseyin Kozan’a, Era Şirketler Grubu CEO’su Alpay Ünal’a, Büyük Camii Mütevelli Heyeti Başkanı Hasan Şan’a, Çubuk Dernekler Federasyonu Başkanı Recep Taş’a, Ali ve Aşkın Kavasoğlu çiftine, ASKİ Genel Müdür Yardımcısı Bayram Açıkgöz’e, Özlüce Köyü Muhtarı Dursun Mercan’a ve mucit Halil Cantürk’e ödülleri verildi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?