logo

Şenlik Coşkuyla Başladı

Şenlik Coşkuyla Başladı

Bu yıl 8. düzenlenen Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Şenliği, törenle başladı.

Gazi Üniversitesi Çubuk Yerleşkesi önünden oluşan kortejin yürüyüşü ile başlayan şenliğin açılış kurdelesi Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Haluk İpek, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin ve milletvekilleri tarafından kesildi. Daha sonra Atatürk, Ptt, Mevlana, Kıbrıs Caddeleri ile birlikte Atatürk Parkı’nda yer alan yaklaşık 300 stantta bulunan satıcıları ziyaret eden Haluk İpek ve Lokman Özden, bir süre sohbet ederek, satışların iyi olması için temennide bulundular.

Türkiye’nin çeşitli il ve ilçeleri başta olmak üzere dünyanın çeşitli ülkelerinden gelen konukların katıldığı şenliğin açılış töreninde Mehter Takımı kısa bir süre konser verdi. Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, şenliklerinin diğer illerde yapılan ve sadece sanatçıların katıldığı bir ortam olmadığını ifade etti. Şenliklerinin en önemli özelliğinin, Çubuk’ta üretimi gerçekleştirilen turşular başta olmak üzere doğal güzelliklerin, yöresel ürünlerin ve el emeği göz nuru ile yapılan el sanatlarının tanıtılması olduğunu belirten Özden, böylece Çubuk halkı geçimini sağladığı ürünlerini bu şenlikte satarak hasadını yaptığını kaydetti.

Törene daha sonra katılan Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, yaptığı konuşmada, Çubuk’un Büyükşehir Belediyesi’ne dahil olmasıyla birlikte büyük oranda gelişme gösterdiğini, alt yapı çalışmalarının büyük oranda tamamlandığını ve artık Çubuk ilçesinin Ankara’nın metropol bir ilçesi haline geldiğini söyledi.

Yapılan konuşmalardan sonra çeşitli grupların etkinlikleri sunuldu.

Etiketler: » » » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?