logo

Sele Köyünde Cinayet

Çubuk’ta, balık çiftliği işleten bir kişi, ortağı tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.

Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Sele köyünde balık çiftliği işleten Hamdi Enkar (40), köy imamı ve muhtar ile çiftlikte oturduğu sırada ortağı Hakem Yaşar (37) geldi. Aralarında daha önce alacak verecek meselesi yüzünden tartışma çıktığı belirtilen ortaklardan Yaşar yanında getirdiği tabancayla Enkar’a ateş etmeye başladı.

Kanlar içinde kalan Enkar’a ilk müdahale olay yerinde bulunan muhtar ve imam tarafından yapıldı. Olay yerine çok sayıda jandarma ve sağlık ekibi sevk edildi. Vücuduna isabet eden 3 kurşunla olay yerinde hayatını kaybettiği belirlenen Enkar’ın cesedi Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Katil zanlısı Yaşar, olayda kullandığı tabancayla jandarma ekiplerine teslim oldu.

Köy muhtarı Arif Kalender, olay yerine Hamdi Enkar’ın daveti üzerine köy imamı ile oturmaya gittiklerini belirterek, ”Bir şey anlayamadık aniden odada çekti silahı, birden bire hepsini boşalttı. Alacak verecek meselesi diyorlar. Bunlar ortaklardı. Keşke olmasaydı. Bu şekilde oldu. Ölen de bekar öldüren de bekardı. Bizim köylümüz olan Hamdi Enkar olay yerinde hayatını kaybetti. Hakem Yaşar da Batmanlı idi ve 3 yıldır burada balıkçılık yapıyordu. Hamdi Enkar ile de 6 ay önce ortak olmuştu” dedi.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?