logo

Şehitler Çeşmesi Açıldı

Şehitler Çeşmesi Açıldı

Çubuk şehitleri anısına yaptırılan çeşmenin açılışı törenle yapıldı.

Çubuk Belediyesince Yıldırım Beyazıt Mahallesi’nde bulunan Şehitler Anıtı’nın yanına terörle mücadele ederken şehit düşen Çubuklu 69 şehit anısına yapılan çeşmenin açılışı nedeniyle düzenlenen törene, Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Belediye Başkan yardımcıları Hasan Hüseyin Karakuş ve Zeki Metin, İlçe Jandarma Komutanı Üsteğmen Umut Gürses, İlçe Emniyet Müdürü Hüseyin Çam, Çubuk Terör Mağdurları Dernek Başkanı Zeki Avan, Çubuk Platformu Başkanı Şuayip Yaman, İlçe Ziraat Odası Başkanı Orhan Gülle, AK Parti İlçe Başkanı Baki Demirbaş, şehit yakınları ve vatandaşlar katıldı.

Belediye Başkanı Acehan, üzerinde 69 şehidin isminin yer aldığı, arıtma sistemli, kubbeli ve renkli mermerden yapılan çeşmenin çok anlamlı bir hizmet olduğunu belirtti.

Avan, bu sayede 69 şehide yakışır bir eserin ilçeye kazandırıldığını vurguladı. Şehit yakınları da çeşmenin yapılmasında emeği geçenlere teşekkür etti. İlçe Müftüsü Muharrem Genç tarafından okunan dualarla çeşmenin açılışı yapıldı. Acehan ve şehit yakınları çeşmeden su içti. Daha sonra Belediye tarafından şehit yakınlarına yemek verildi.

#

SENDE YORUM YAZ

5+8 = ?