logo

Şehit Ailelerine Unutulmaz Ziyaret

Şehit Ailelerine Unutulmaz Ziyaret

Çubuk Terör Mağdurları Derneği, Şehit Tunca ve Karagöz ailelerine ziyaret gerçekleştirdi.

Çubuk ilçesi terör mağdurları derneği üyeleri, 21 Mart 2016 tarihinde Mardin’in Nusaybin ilçesinde terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda şehit düşen Jandarma Uzman Çavuş Emre Tunca’nın ve yine Şehit Emre Tunca’nın yakın akrabası olan, 13 Mart 2016 tarihinde Ankara Kızılay Meydanında bombalı yüklü araçla yapılan saldırı da hayatını kaybeden İsmail Karagöz’ün evine ziyaret etti.

İki aileye yapılan ziyarete,  Dernek Başkanı Zeki Avan, Şehit Babası Ahmet Şahin, Ramazan Gergin, Dursun Çoban, Beytullah Delimehmetoğlu ve Güneydoğu Gazisi Ertuğrul Çınar eşlik etti.

Dernek Başkanı Zeki Avan ziyarette yapmış olduğu konuşmada: Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve milletimizin huzuru için bu uğurda şehit düşen,  Jandarma Uzman Emre Tunca’nın baba evine. Yine ailesinin rızkı için işten eve giderken bombalı saldırı sonucu hayatını kaybeden sağlık memuru İsmail Karagöz’ün evlerine ziyaretler düzenlemiş bulunuyoruz. Bu vesile ile onların yalnız olmadıklarını ve devamlı yanlarında olacağımızı, unutmadığımızı ve unutmayacağımızı hissettirmek ve onlara destek olmak amacı ile bu ziyaretlerin düzenlediğini belirtti. Bundan kader birliği yapmaya devam edeceğiz” dedi.

Şehit Babası Ahmet Şahin tarafından, şehitlerin evlerinde Kuranı Kerim okunarak dua edildi.

Ziyaretin anısına Dernek Başkanı Zeki Avan tarafından, Şehit ailelerine birer Türk Bayrağı, Kuranı Kerim meali, Şehitlerin resimlerinin üzerinde bulunduğu, şehitler duvar saati hediye edildi.

#

SENDE YORUM YAZ

9+5 = ?