logo

Seçim Günün de Dikkat!

Türkiye geneli gün ışığından daha fazla yararlanmak amacıyla her yıl yapılan ileri saat (yaz saati) uygulaması, bu yıl yerel seçimlerin yapılacağı 29 Mart tarihine denk geliyor.

YETKİLİLERDEN UYARI

Yetkililer, vatandaşların özellikle seçim gününde saat konusunda sorun yaşamamaları için saatlerini ileri almayı unutmamaları konusunda uyarıyor. Enerji Bakanlığı yaz saati uygulamasına ilişkin taslağı Başbakanlığa gönderdi.

SAATLERİNİZİ İLERİ ALMAYI UNUTMAYINIZ

Buna göre yerel seçimlerin de yapılacağı 29 Mart Pazar günü saat 03.00′te saatler bir saat ileriye alınacak. Yaz saati uygulaması 25 Ekim Pazar gününe kadar devam edecek. Söz konusu tarihten itibaren saatler bir saat geri alınarak, kış saati uygulamasına geçilecek. Konuya ilişkin kararının önümüzdeki günlerde Resmi Gazetede yayımlanması bekleniyor.

“UNUTMAYIN”

Saatlerin bir saat ileriye alınması gereken 29 Mart’ın aynı zamanda seçim gününe rastlaması nedeniyle Enerji Bakanlığı her yıl uygulamadan bir kaç gün önce yaptığı duyuruyu vatandaşları önceden uyarmak için öne çekerken, yetkililer, vatandaşların özellikle seçim gününde sorun yaşamamaları için saatlerini ileri almayı unutmamaları konusunda uyarıyor.

Etiketler: » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

9+2 = ?