logo

SBS Okul Birincilerine Ödül

SBS Okul Birincilerine Ödül

SBS Okul Birincilerine Ödül

Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, 2011 Seviye Belirleme Sınavı’nda (SBS)e başarılı olan öğrencileri makamında kabul ederek altınla ödüllendirdi.

Çubuk Kaymakamı Cemal Şahin, 2011 Sbs’de başarılı olan öğrencileri makamında kabul ederek altın ile ödüllendirdi. Ödül törenine ilçede bulunan 20 ilköğretim okulunun 8. sınıflarında aldıkları puanla birinci olan öğrenciler, okul müdürleri ve veliler katıldı.

İlçede başarıyı teşvik etmek istediklerini vurgulayan Kaymakam Şahin, az çalışanla çok çalışanın ayırt ederek, az çalışanların daha çok çalışmasını teşvik etmek istediklerini söyledi.

Çubuk’ta bundan sonra her alanda başarılı olanları ödüllendireceklerini kaydeden Şahin, şöyle konuştu:

“İlçemizde bundan sonra sadece Sbs alanında değil her alanda başarılı olanları ödüllendireceğiz. Bunu neden yapacağız, ilçemizde bu güne kadar elde edilen başarıları, bundan sonrada daha da ileriye çıkarmak için yapacağız. İlçemizde eğitim camiasında büyük bir kitle var. Yaklaşık bine yakın öğretmeni, 20 bin öğrencisi ve 50’ye yakın okulu olan bir sayı. Bütün bu eğitim camiasını, bu sayıyı iyi bir şekilde işledikten sonra, arkadaşlarımızla iyi bir iletişim kurduktan sonra çok daha iyi bir sonuç alacağımıza inanıyoruz. Önümüzdeki zamanlardaki ilk sınavlarda öğrencilerimizin çok daha iyi bir sonuç almasını hedefliyoruz. Sıradan sonuçlar beklemiyoruz. Bizim bütün gayretlerimizi eğitim araçlarımızı, fiziki donanımızı, okullarımızı, iyi bir seviyeye getirmek ve bunun sonucunda sizlerin daha iyi bir eğitim almasını ve daha çok başarı elde etmesini sağlamak istiyoruz. Bütün çalışmalarımızı bu çerçevede sürdürmeye çalışıyoruz. ”

Çubuk’un yüzünü güldüren öğrencileri, üstün başarılarından dolayı kutladığını ifade eden Şahin, “Biz arkadaşlarımızla yaptığımız toplantı sonucunda her okulun Sbs’de en yüksek puanını alan öğrencilerimizi altın ile ödüllendirmek istedik. Ben öğrencilerimizin bu başarılarının devam edeceğine inanıyorum” diyerek, öğrencilerin tek tek hediyelerini verirken, hedeflerini, olmak istedikleri meslekleri ve nereye yerleştiklerini sordu.

Öğrencilerle bir süre sohbet eden Şahin, daha sonra hatıra fotoğrafı çektirdi.

Etiketler: » » » » » » » » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

8+10 = ?