logo

Sağlık Öğrencilerine Yangın Söndürme Tatbikatı

Sağlık Öğrencilerine Yangın Söndürme Tatbikatı

Ankara Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı tarafından ‘Acil Kurtarma Teknikleri ve Yangın Eğitimi ve Tatbikatı’ düzenlendi.

Gevher Nesibe Mesleki ve Anadolu Lisesi Acil Tıp Teknisyeni öğrencilerine verilen gerçeği aratmayan tatbikatta, öğrenciler yangın konusunda bilinçlendirildi.

Okulun bahçesinde gerçekleştirilen ‘Acil Kurtarma Teknikleri ve Yangın Eğitimi ve Tatbikatında, sel-su baskını, trafik kazaları, arama kurtarma, yangınlar, itfaiye olayları, yangın söndürme teknikleri, ilk müdahale teknikleri ve yangın söndürme taktikleri anlatıldı.

Tatbikat öncesinde konuşma yapan İtfaiye eğitim amiri Nihat Arslan, “Yangında hata yapan hayatıyla öder” diyerek öğrencileri uyardı.

Arslan konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “112 Sağlık Ekipleri Olarak Sizlerle İle Çoğu Zaman ortaklaşa çalışıyoruz. Olaya müdahale etmek için eğitimli olmak gerekir. Yanlış müdahale can ve mal kaybına neden olabilir. O yüzden görevlilerin doğru uygulamalı eğitim almamız gereklidir. Kontrolümüzün dışına çıkan her şey bizim için felakete dönüşür” dedi.

Arslan, öğrencilerden gelen soruları cevapladı.

Konuşmaların ardından olası bir yangında yangın söndürme konuları uygulamalı olarak anlatıldı.

Etiketler: » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?