logo

Sağanak Yağış Çiftçileri Zorda Bıraktı

Sağanak Yağış Çiftçileri Zorda Bıraktı

Pursaklar’ın Saray mahallesinde yaz ortasında yağan sağanak yağış 100 dönümlük domates ve salatalık tarlasını sular altında bıraktı.

Tarlada çalışan 40 işçinin kaldığı çadırlar sular altında kalınca devreye Kızılay ekipleri girerek işçilerin imdadına yetişti.

Ankara’nın Pursaklar ilçesi Saray Mahallesi’nde dün akşam etkili olan sağanak yağmur ve dolu nedeniyle 100 dönümlük tarla sular altında kaldı. Hızla yükselen su seviyesi nedeniyle tarlada çalışan 40 işçinin kaldığı çadırları da su bastı. İşçilerin imdadına Kızılay ekibi yetişti. Olayın yaşandığı mahalleye gelen Kızılay ekipleri işçilerin kalması için altı çadır kurdu.

BEŞ DAKİKADA ÜRÜNLERİMİZ YOK OLDU

Tarla sahibi Akın Oğuz, dün akşam Yağan yağmur ve dolunun bütün mahsulü 5 dakikada götürdüğünü belirterek “Ürünlerimiz ve çadırlarımız yok oldu. Çalışan arkadaşlarımızın emekleri gitti. 75 dönüme salatalık, 25 dönüme domates ekmiştik. 175 ton zararımız var” dedi.

Şanlıurfa’dan gelen 40 işçinin kaldığı çadırların sular altında kaldığını belirten Oğuz, şöyle konuştu: “İşçileri evimize götürdük, komşularımızdan rica ettik. Bugün sabah Kızılay’dan ve Pursaklar Belediyesi’nden arkadaşlar geldi, çadırlar kuruldu. Yardım istiyoruz, zarar büyük, çalışan arkadaşlarımızın emeklerinin karşılığını nasıl ödeyeceğiz bilmiyoruz.”

Kızılay başta olmak üzere Tarım İl Müdürlüğü ve Pursaklar Belediyesi ekipleri olayın ardından hasar tespit çalışması başlattı.

RÜZGARIN GÜCÜNÜ ANLAMAK ZOR OLMADI. DEV BORU TOTEM TABELAYI KOLAYCA EĞDİ.

BELEDİYEDEN AFET ZEDELERE YARDIM

Gece saatlerinde olay yerine giden Belediye Başkanı Selçuk Çetin, incelemelerde bulunarak sel mağdurlarına çadır, yatak, battaniye ve gıda yardımı yaptı.

Ankara’da dün etkisini gösteren sağanak yağış ilçenin Saray Mahallesi yakınlarındaki mevsimlik işçilere zor anlar yaşattı. Selden zarar görenlerin yardımına ise Başkan Selçuk Çetin ve Türk Kızılayı ekipleri koştu. Pursaklar Belediyesi ve Türk Kızılayı Afet ekiplerinin koordineli çalışması sonucu sel mağdurlarının ihtiyaçları kısa sürede karşılandı. Gece saatlerinde olay yerinde incelemelerde bulunan Başkan Çetin’in verdiği talimatlar sonucu sel mağdurlarına yatak, battaniye ve gıda yardımında bulunuldu.

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ

2+3 = ?