logo

Ramazan Öncesi Camiler Hazır Hale Getirildi

Çubuk’ta cami ve mescitlere Ramazan temizliği önceden yapıldı.

Ramazan ayı öncesi ilçede bulunan camilere yönelik temizlik çalışması başlatan Çubuk Belediyesi, oluşturulan bir ekiple ibadet haneleri temizledi. Bu günde merkezde bulunan 10 camiinin halıları, halı yıkama makineleri ve deterjanlı sularla yıkanırken, camilerin tüm alanları da hijyenik koşullara uygun hale getirildi.

Her camide normal olarak yapılan temizliğin yanında Ramazan ayını da dikkate alarak genel bir temizlik çalışması yaptıklarını belirten Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, vatandaşların sağlıklı ve huzurlu bir Ramazan ayı geçirmeleri için titiz bir çalışma yürüttüklerini ifade etti.

Özellikle Ramazan ayında camilerin vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanıldığını ifade eden Başkan Özden,’’ Vatandaşlarımızın daha temiz ve hijyenik bir ortamda ibadetlerini gerçekleştirebilmesi için camilerimizin temizliğini yaptık. Ramazan ayında büyük bir yoğunluğun yaşanacağı camilerimizi yapılan çalışma ile daha temiz hale getirdik. Hemşerilerimizin daha sağlıklı bir ortamda yaşamalarını sağlamak için ilçe genelindeki çalışmalarımız devam ediyor. Bu vesile ile Ramazan ayının tüm ülkemize ve Çubuklu vatandaşlarımıza hayırlar getirmesini temenni ediyorum’’dedi.

Etiketler: » » »
#

SENDE YORUM YAZ

6+5 = ?