logo

Ramazan Eğlenceleri Mahallelere Taşındı

Ramazan Eğlenceleri Mahallelere Taşındı

Çubuk Belediyesi tarafından mahallelere taşınan ve her hafta farklı bölgede olmak üzere yapılan ‘Mahallede Ramazan Coşkusu’ etkinlikleri devam ediyor.

Çubuk’ta şehir merkezinde bulunan mahallelerin yanı sıra mahalle olarak ilçeye bağlanan eski köylerde de düzenlenen ramazan etkinlikleri vatandaşlar tarafından büyük ilgi görürken, çocuklarda Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden ile hatıra fotoğrafı çektirmek için uzun kuyruklar oluşturdu.

Akkuzulu Mahallesindeki Akkuzulu İlköğretim Okulu’nun bahçesinde düzenlenen etkinliğe, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Belediye Meclis Üyeleri Kemal Küçük, Osman Refahiyeli, Sabri Koca, Akkuzulu Mahallesi Muhtarı Hacı Cansız, Akkuzulu Mahallesi Kalkındırma, Yaşatma, Dayanışma ve Kültür Derneği Başkanı Gurban Demirci ve mahalle sakinleri katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, ’’Ramazan coşkusunu birlikte yaşamaya ve paylaşmaya geldik’’ dedi. Ramazan etkinliklerini, ‘Mahallede Ramazan Coşkusu’ programıyla haftanın belirli günleri mahallelere taşıdıklarını söyleyen Başkan Özden, Akkuzulu Mahallesi’nin ilçenin önemli mahallelerinden biri olduğunu belirtti. Herkesin Ramazan ayını tebrik eden Başkan Özden, Ramazan coşkusunu ve heyecanını paylaşmaya gelen tüm vatandaşlara teşekkür etti.

Akkuzulu Mahallesi’nde düzenlediği etkinliklerle ‘Ah o eski Ramazanlar…’ serzenişine son veren Çubuk Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü, mahalle halkını özellikle de kadın ve çocukları adeta eğlenceye doyurdu.

Geleneksel Türk tiyatrosu Hacivat-Karagöz ile eğlenen, orta oyunu seyreden mahalle halkı, ateşbaz gösterisiyle heyecanlı anlar yaşadı. Çocuklar ise kendilerine eşlik eden palyaçolar ile gönüllerince eğlendi. Ramazan etkinliğine katılanlara gece boyunca patlamış mısır, pamuk şeker, Osmanlı Şerbeti ve limonata ikram edildi.

-Akkuzulu’da İlk Sirk Heyecanı

Gecenin Teravih Namazı sonrası başlayan bölümünde gösteri yapan Moğolistan Ulusal Sirki Akkuzuluların yüreklerini ağızlarına getirdi. Birbirinden farklı gösterilerini Akkuzulular için yapan grup, trapez, jimlastik ekibi, lastik kızlar ve akrobasi gösterileriyle nefes kesti. Eğlenceyi doruğa çıkartan sirk gösterisine ve oyuncularına çocuklar yoğun ilgi gösterdi.

-Halk Oyuncaları Gösterileri Nefes Kesti

Birbirinden farklı halk oyunları gösterilerini Akkuzulular için sergileyen ‘Yedi renk, yedi bölge’ halk oyunları ekibi, yurdun çeşitli yörelerine ait gösterileriyle vatandaşları adeta kendinden geçirdi.             Gecenin ilerleyen saatlerinde Sema gösterileri eşliğinde İdris Altuner, Türk sanat müziği, Türk halk müziği ve bestelerinden oluşan repertuvarları ile unutulmaz bir Ramazan akşamı yaşattı.

-Çocuklardan Başkan Özden’e Yoğun İlgi

Diğer mahallelerde olduğu gibi etkinlik süresince Akkuzululu çocuklar Başkan Özden’i yalnız bırakmadı. Başkan Özden ile fotoğraf çektirmek isteyen çocuklar adeta sıraya girdiler. Çocukların isteklerini geri çevirmeyen Başkan Özden çocuklarla bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.

-Başkan Özden’e Akkuzululardan Teşekkür

İlk defa böyle bir etkinliğin bu dönemde mahallelerinde düzenlendiğini ifade eden Dernek Başkanı Gurban, ’’Ramazan ayı dolayısıyla yapılan bu etkinlikler bizler ve çocuklarımız için büyük bir değişiklik oldu. Mahalle olarak bu tür etkinliklerin sürekli yapılmasını istiyoruz. Çubuk Belediyemiz Ramazan etkinliklerini mahallemize getirerek, bizleri ne kadar önemsediğini gösteriyor. Burada çocuklarımızla birlikte doyasıya eğleniyoruz. Başkanımız Lokman Özden’e çok teşekkür ediyoruz’’ diye konuştu.

Akkuzulu Mahallesi Muhtarı Cansız ise, Ramazan etkinliklerinin mahallelerinde de yapılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Başkan Özden’e ve ekibine teşekkür etti.

Etiketler: »
#

SENDE YORUM YAZ

7+3 = ?