logo

Pursaklar’da Wushu Tai-Chi Şöleni

Pursaklar’da Wushu Tai-Chi Şöleni

Pursaklar Belediyesi tarafından düzenlenen Wushu Tai-Chi şölenine katılan dünya şampiyonları gösterileriyle izleyenleri büyüledi.

Pursaklar Belediyesi bir ilke daha imza atarak dünyanın en şifalı sporları arasında sayılan Wushu ile Pursaklar halkını tanıştırdı. Pursaklar Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen organizasyona Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara, Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, Wushu Federasyonu Başkanı Abdurrahman Akyüz, akademisyenler, milli takım antrenörleri, belediye bürokratları, aralarında Dünya Şampiyonları Elif, Zeynep ve Necmettin Erbakan Akyüz kardeşlerin de bulunduğu sporcular ve çok sayıda kişi katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan Wushu Şöleni’nde konuşma yapan Pursaklar Belediye Başkanı Selçuk Çetin, “Dünyanın en şifalı sporları arasında gösterilen Wushu’yu daha da yaygınlaştırmak ve dünyaya tanıtmak için bu organizasyonu düzenledik. Bizler spora ve sporcuya her zaman destek veren bir belediyeyiz. Pursaklar’ı Tebessüm Şehri yaptık, şimdi de spor şehri yapacağız.”dedi.

Wushu Federasyonu Başkanı Abdurrahman Akyüz de yaptığı konuşmada “Bizim ailede Wushu yapmak tercih değil mecburidir.” diyerek aile boyu Wushu’ya verdikleri değeri açıkladı. Konuşmaların ardından gösteri yapan Çinli ustalar ve Türk Dünya Şampiyonları estetik, hızlı ve etkileyici hareketleriyle izleyenleri büyüledi. Birbirinden renkli görüntülere sahne olan Wushu Şöleni’nde protokol üyeleri ve her yaştan katılımcı sahnede Tai Chi yaparak mesaj verdi.

Unutulmaz anlara sahne olan gösterinin ardından protokol üyeleri katılımcılara, sponsorlara ve sporculara plaket takdim etti. Pursaklar Kaymakamı İhsan Kara da Belediye Başkanı Selçuk Çetin’e böyle bir organizasyonu gerçekleştirdiği için teşekkür plaketi verdi.

#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?