logo

Proje Yarışmasında Çubuk Başardı

Bu Benim Eserim” Proje Yarışmasının Finalinde Çubuk’tan 2 Proje Türkiye Finali İçin Seçildi.

         Ankara’da Başkent Öğretmen Evinde sergilenen ’’Bu Benim Eserim’’ proje yarışmasının finalinde Çubuk’tan 2 proje Türkiye Finaline seçildi.

 Milli Eğitim Bakanlığı Eğitimi Araştırma ve Geliştirme Dairesi Başkanlığı (EARGED) tarafından planlanan ‘5. Ulusal Bu Benim Eserim Matematik ve Fen Bilimleri Proje Yarışması’nın Ankara Bölge Finali yapıldı.  Ankara’da 8 ilden gelen 106 eserin katılımı ile 3 gün süren serginin sonunda Türkiye Finallerine gidecek 10 proje belirlendi. Başkent Öğretmen Evinde yapılan finale İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, Çubuk Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, Yavuz Selim İlköğretim Okulu Müdürü Müslim Demir, öğretmenler, öğrenciler ve velileri katıldı.

 Türkiye Finallerine gidecek 10 eserden 2 eserin Çubuklu öğrencilerin projeleri olduğunu kaydeden Çubuk Kaymakamı Meftun Dallı, Başkent Öğretmen evinde  gerçekleşen bölge finalinde, TÜBİTAK Bilim Kurulu’nun değerlendirmesi sonucu 8 ilden 106 proje çalışmasından 7’sinin Fen Bilimleri 3’ünün de Matematik olmak üzere 10 proje Türkiye finali için seçildiğini söyledi. Yüz eser arasından dereceye giren projelerin 11-12 Mayıs tarihlerinde Ankara’da yapılacak finale katılacaklarını belirten Kaymakam Dallı, ’’Bu yarışmada ilçemizde geçtiğimiz yıllarda açtığımız uygulama atölyesinden öğrencilerin yer alması bizleri son derece mutlu etmiştir. Atölyede yapılan projelerden 17’si ilk yüz proje arasını girerek burada sergilenirken, bu eserlerden 2’side Türkiye Finallerine seçilmiştir. Ben bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi, öğretmenlerimizi ve velilerimizi tebrik ediyorum. İlçemizi çok güzel temsil etmişlerdir’’dedi

 Yarışmaya katılan tüm öğrencileri tebrik eden Çubuk Belediye Başkanı Lokman Özden, eğitime destek olunduğu sürece başarının geldiğini vurgulayarak,’’İlçemden iki proje Türkiye finaline katılarak Çubuk’u ve İç Anadolu bölgesini temsil etme hakkını kazanmıştır. İlçemi eğitim alanında başarıyla temsil eden başta öğretmenlerimiz olmak üzere bu yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Ankara’da en çok proje gönderen ilçe olmak bizleri son derece mutlu etmiştir. Destek olunduğu sürece neler yapabileceklerini öğrencilerimiz bir kere daha göstermişlerdir’’ şeklinde konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Mensur Toprak, Uygulama Atölyesi bünyesinde çalışmalar yapan öğrencilerden Barbaros İlköğretim okulu öğrencilerinden Hatice Çiftçi ve Zeynep Balbaşı’nın danışman öğretmeni Tayfun Öztürk rehberliğinde’’Çeşme Suyu Geri Dönüşüm’’ projesinin ve Yavuz Selim İlköğretim Okulu öğrencilerinden Mehmet Fatih Altundaş’ın danışman öğretmeni Özgün Devrim rehberliğinde ’’Işıklı Dijital Kitap Ayracı’’ projelerinin Türkiye finaline katılarak Ankara’yı ve İç Anadolu bölgesini temsil etme hakkı kazandıklarını kaydetti.

 Öğrencilerin bu yarışma için hazırlıklarına okulların açılması ile başladıklarını belirten Toprak, proje hazırlayan öğrencilerin zor bir çalışma süreci geçirdiklerini söyledi. Öğrencilerin kimi zaman deneylerinde başarısız olduklarını ama asla vazgeçmediklerini  vurgulayan Toprak, ’’Öğretmenleri her zaman büyük bir özverili ile kendilerine destek oldular. Proje çalışmaları sırasında destek olan Sayın Kaymakamımız Meftun Dallı’ya, Belediye Başkanımız Lokman Özden’e, öğretmenlerimize ve velilerimize teşekkür ederim’’ dedi

 Öğrencilerde ürettikleri projeler ile ülkelerinin daha ileri seviyelere yükselmesini ve insanlarına daha yaşanabilir bir hayat sağlamayı amaçladıklarını söyleyerek, yarışmada kendilerini yalnız bırakmayan Kaymakam Meftun Dallı’ya, Belediye Başkanı Lokman Özden’e ve öğretmenlerine teşekkür ettiler.

Etiketler: » » » » »
#

SENDE YORUM YAZ

5+5 = ?