logo

Polis Uyardı

Çubuk’ta artan hırsızlık olaylarına karşı harekete geçen Emniyet Müdürlüğü ekipleri, vatandaşları hırsızlık olaylarına karşı uyardı.

Çubuk Emniyet Müdürü Ahmet Doğdu, ilçede artan hırsızlık olaylarına karşı vatandaşların daha bilinçli olmalarını sağlamak amacıyla çalışma başlattıklarını bildirdi. Vatandaşların her türlü hırsızlıklara karşı daha dikkatli olmalarını beklediklerini ve en ufak bir olayı dahi ihbar etmelerini istediklerini belirten Doğdu, ’’İlçe Emniyet Müdürlüğü olarak artan hırsızlık olaylarına karşı vatandaşların daha bilinçli olmalarını istiyoruz. Vatandaşlarımız kendilerini ASKİ, TEDAŞ ve benzeri gibi görevli olarak tanıtan kişilerden mutlaka kimlik kartı göstermelerini istılemeli. Tanımadığı kişilere rast gele kapı açmasınlar. Dış kapıyı açmadan, zili çalan kişinin kim olduğu sorulmalı. Komşularınıza da bu alışkanlığı kazandırmalıyız. Kapılara kontrol gözlüğü taktırılması unutulmamalı. Evden çıkarken pencerelerinizin kapalı olmasına dikkat edilmemeli. İlçede hırsızlık olaylarını azaltmak için sadece polisin çalışmaları yeterli değildir, vatandaşımızın da polise yardımcı olması ve polisin gözü, kulağı olması gerekir’’ dedi.

Hırsızlık olaylarında en büyük görevin mahalle sakinlerine düştüğünü ve bu tür konularda vatandaşın yapacağı ilk işin her türlü olayda ve şüphede 155 Polis İmdat hattını aramak olduğunu ifade eden Doğdu, kapılarının her kese sonuna kadar açık olduğunu vurgulayarak, vatandaşların polisle sürekli irtibat halinde olmasını istedi.

#

SENDE YORUM YAZ

7+1 = ?